10.a klase dodas izzinošā ekskursijā uz Cēsīm

26.10.2020.
Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros  10.a  klases skolēni  15.oktobrī apmeklēja  Cēsu pils kompleksu.

Ekskursiju vadīja viduslaiku tērpā ģērbtā gide. Turot rokās spožus lukturīšus, apskatījām  pili.

Daudz  uzzinājām  par bruņinieku  laikiem, par to, cik varena viduslaikos bijusi Cēsu pils, kā dzīvojuši tās kādreizējie iemītnieki. Uzkāpām pils tornī, kur  par pils vēsturi uzzinājām, noskatoties interaktīvu video.

Bija iespēja piedalīties jautrās  viduslaiku spēlēs.  Skolēni darbojās komandās un  veica aizraujošus un izzinošus uzdevumus.

Apskatījām arī vecpilsētas arhitektūru, bijām Cēsu maiznīcā.

Jauniešu atziņas:

Sanda: Ekskursija uz Cēsīm bija izglītojoša. Daudz uzzinājām par Cēsu pili un tās vēsturi. Bija iespēja piedalīties aktivitātēs. Diemžēl tikai laiks nebija īpaši labvēlīgs, bet tāpat ekskursija bija izdevusies!

Daniels: Patika pils, aktivitātes,filma, kuru mums rādīja. Patika, ka bijām kopā un bija jautri!

Maija: Bija interesants gides stāsts. Patika aktivitāte, kur staigājām  uz koka kājām, bet laika apstākļi mūs nelutināja, bija ļoti auksti.

Jana: Pilī bija interesanti. Ļoti patika video par pils vēsturi.

10.a klases klases audzinātāja Žanna Dukaļska

11.a klase izspēlē "Tūkstošgades stāstu"

23.10.2020.
14.oktobrī, projekta „Skolas soma” ietvaros 11.b klases skolēni piedalījās Turaidas muzejrezervāta piedāvātaja orientēšanās spēlē “Tūkstošgades stāsts”. Orientēšanās spēle veidota kā aktīvs un aizraujošs muzejrezervāta apmeklējums. Spēles uzdevums ir atrast kartē norādītus Turaidas muzejrezervātā objektus un atsevišķus priekšmetus. Spēle ir veids kā vienlaikus iepazīt Latvijas vēsturi un atraktīvi pavadīt laiku muzejā.

Klase tika sadalīta 3 komandās, kuras iepazina Turaidas pils kompleksu un tās apkārtni. Skolēni meklēja interesantākos muzeja objektus, mācījās orientēties apvidus kartē, uzzināja vēsturiskus stāstus un leģendas, piemēram, par Turaidas Rozi, atpazina skulptūru tēlus Dainu kalnā, skaitīja pakāpienus pils galvenajā tornī.  Noslēgumā tika saskaitīti punkti un noskaidrots, kura komanda ieguva vislielāko punktu skaitu. Komandas saņēma diplomus un mazas saldumu balvas.

“Ļoti interesanti uzdevumi un kopīga izklaide. Arī tā var mācīties apgūt vēsturi. Man patika.”

“Jau iepriekš esmu bijusi Turaidas pilī ar ģimeni, bet šoreiz tā bija ne tikai izklaide, bet arī aizrautīgs mācību process.”

“Lieliska iespēja uzzināt ko jaunu un paskatīties uz to no cita skatu puknta, uzzināt leģendu par Turaidas Rozi, ieskatīties moku kambaros, ar datorspēles palīdzību iejusties pils aizstāvja Dāvida lomā.”

Paldies Turaidas muzejrezervātam par aizraujošo spēli!

11.b klases audzinātāja Ineta Jezupova

Siguldas un Līgatnes apmeklējums

13.10.2020
6.oktobrī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 11.a klases audzēkņi apmeklēja Gūtmaņalas Gaujas Nacionālajā parkā un Padomju slepeno bunkuru.

Skolēnu atziņas:

“Man ļoti patika pavadīt laiku kopā ar klasi. Siguldā izbaudījām dzestro un rudenīgo dabu. Pastaiga pa Gūtmaņalas taku bija laba fiziskā aktivitāte. Padomju laika slepenajā bunkurā uzzināju diezgan daudz jaunas informācijas par tehniku, kuru izmantoja tajos laikos. Kopumā ekskursija bija informācijas bagāta un labu emociju piepildīta.”

“Šī ekskursija man likās interesanta. Visvairāk man patika tā daļa, kad braucām uz bunkuru, jo man bija interesanti apmeklēt tādu vietu, kas ir saistīta ar PSRS laikiem.”

“Man patika brauciens uz Siguldu un Līgatni. Bija ļoti interesanti apskatīt Padomju laika bunkuru un visu, kas tur atradās. Bija foršas telpas un apskates objekti. Man patika Gūtmaņala, jo es nekad tur neesmu bijusi un bija interesanti kāpt augšā alai pa kāpnēm. Bija skaisti meži. Sanāca superīgas bildes un atmiņas!”

“Man ļoti bija interesanti uzzināt un apskatīt bunkuru. Uzzināt bunkura vēsturi un par Ļeņina domām, saukļiem. Kad mums stāstīja par to, kā rīkojās, kāda parole bija ieejai, es iedomājos, kā tas viss būtu realajā dzīvē. Gūtmaņala ir ļoti skaists dabas objekts!”

“Viss patika, tā kā biju pirmo reizi, bet visvairāk patika bunkurs, jo nevajadzēja kāpt pa kāpnēm kā Gūtmaņalās. Toties Gūtmaņalās bija skaisti skati uz leju. Ja spīdētu saule, būtu vēl skaistāki skati.”

Anastasija Jermaļonoka, 11.a klases audzinātāja