ITN

ESF projekts "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"
Projekta Nr.: 8.3.5.0/16/I/001

Informāciju par projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" pasākumiem Ludzas pilsētas ģimnāzijā 
sagatavoja karjeras konsultante Rita Buceniece 

Ludzas pilsētas ģimnāzijas karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāns 2019./2020. mācību gada 2.semestrim

27012020

Ludzas pilsētas ģimnāzijas karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāns 2019./2020. mācību gadam

 

Nesabojā savu karjeru, pirms tā ir sākusies

20200110 09553214.01.2020.
2020.gada 10.janvārī projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros 5.-6.klasēm notika pasākums “Nesabojā savu karjeru, pirms tā ir sākusies”. Nodarbības mērķis bija rosināt padomāt, kā sagatavoties nākotnei šai mainīgajā pasaulē. Nodarbību vadīja Kristīna Sprūdža no uzņēmuma “Mazā Brīnumzeme”. Viņa uzkrājusi vērtīgu pieredzi: bijusi Ministra biroja vadītāja, strādājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, pildījusi padomnieces pienākumus Valsts prezidenta kancelejā.

Nodarbībā viņa izmantoja dažādas mācību formas un metodes: interaktīvo prezentāciju ar video un foto, diskusiju, situāciju analīzi, izmantojot piemērus no pieredzes un praktiskus, vecumposmam atbilstošus uzdevumus, lai izvērtētu savus resursus. Nodarbības tematika bija daudzveidīga:

  • Darba pasaules izaicinājumi - kādas prasmes ir nepieciešamas ikvienam, lai dzīvē un skolā saņemtu 10.
  •  Nozīmīgākās nākotnes kompetences - spēja gudri izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas un komunicēt. Pirmais iespaids - kas to nosaka un kā cilvēks uztver informāciju.                         
  • Vērtības un ieradumi, kas nemainās - labas uzvedības prasmes, higiēnas ieradumi, kam jākļūst par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu.
  •  Kļūdas uzvedībā un apģērba kultūrā un kā no tām izvairīties.
  • Kāda rīcība reālajā un virtuālajā vidē var apdraudēt mūsu tagadni un nākotni. Bērniem īpaši iepatikās atziņa, ka mamma Google, tētis Facebooks un māsa Instagramma par mums zina vairāk, kā domājam, un ir ļoti pļāpīgi.
  • Lielā dzīve nesāksies pēc skolas beigšanas - tā jau ir sākusies!

Skolēnu atsauksmes:

  • Man patika saruna par sociālajiem tīkliem.
  • Man patika visas apspriestās tēmas, grupu darbs.
  • Uzzināju daudz noderīgas informācijas.

 

Veido karjeru pats!

20191211 10140020.12.2019.
Ludzas pilsētas ģimnāzijā otro reizi ierodas improvizācijas teātris.

2019.gada 11.decembrī projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros 1.a, 1.b un 2.a klasei notika pasākums “Veido karjeru pats”. Nodarbības mērķis bija veicināt izpratni par vispārīgām un specifiskām prasmēm dažādās profesijās.

Nodarbību vadīja improvizācijas teātra aktieri. Viņi demonstrēja, cik  ātri spēj iejusties dažādu varoņu  lomās.  Skolēni vēroja, kā aktieri īsā laikā pārtapa dažādu profesiju pārstāvjos un atklāja raksturīgās katra amata prasmes.

 Interesantākā pasākuma daļa skolēniem bija iesaistīšanās etīdēs, kurās  pašiem vajadzēja uz mirkli iejusties  kādas profesijas pārstāvja lomā katrā situācijā rīkoties atbilstoši dotajam uzdevumam. Komunikācija notika ne tikai latviešu, bet arī  angļu valodā.  Skolēni neapjuka, novērtēja situāciju un labprāt iesaistījās darbībā.  Praktiskajās nodarbībās viņi izvērtēja, kā policistam, zobārstam, ugunsdzēsējam, manikīra speciālistam, pārdošanas konsultantam būtu jārīkojas pareizi.

Pasākumu vadīja improvizācijas teātra aktieri - K-komanda.

 

 

10.12.2019.
“Citadele” – par saviem pakalpojumiem un karjeras iespējām

Novembrī  11. un 12.klasē ekonomikas stundās piedalījās bankas “Citadele” pārstāvji.  Skolēni uzzināja par savām iespējām izmantot bankas pakalpojumus, piemēram, kreditēšanu, kas aktuāla, uzsākot studijas.

 Bankas operācijās tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas, līdz ar to  norēķināšanās un citi pakalpojumi notiek maksimāli ātri. Darbs bankā ir viena no nākotnes izvēles iespējām, un “Citadele” studentiem  piedāvā  prakses vietas, kā arī karjeras veidošanu savā uzņēmumā https://www.cblgroup.com/lv/karjera/kapec-stradat-citadele/.

 Ja kādam ir vēlme ĒNU DIENĀ  darboties bankā, iepriekš jāpiesakās “Citadeles” Ludzas filiālē. 

 

 

Tikšanās ar maza, bet efektīva uzņēmuma pārstāvjiem

04.12.2019.
1.decembrī  skolā viesojās  Rēzeknes novada Sociālā  uzņēmuma “Puordare” pārstāvji. Viņi vadīja nodarbību 8.c klases skolēniem “Ražots Latvijā”.

 Uzņēmumā strādā divi cilvēki. Skolēniem izskaidroja, kas ir sociālā uzņēmējdarbība un dabai draudzīgs uzņēmums.

 “Puordare” ar savu darbību sabiedrībai atgādina, ka vecās lietas nevajag izmest, tās var pārstrādāt, tādā veidā samazinot atkritumu daudzumu. Uzņēmums nodarbojas ar papīra atkārtoto pārstrādi. Pārstrādes rezultātā iegūto  papīru izmanto dāvanu iepakojuma ražošanai, to apdrukā ar nepieciešamo informāciju.

Otrs darbības veids ir sietspiede. Ar šo metodi apdrukā koka, stikla, auduma izstrādājumus.  Uzņēmumā ir tikai divi cilvēki, bet viņi veic visus nepieciešamos darbus - gan vadītāja, grāmatveža, darbnīcu vadītāja, gan  šuvēja pienākumus. Šī uzņēmuma piemērs pierāda, ka ir jāpārzina pēc iespējas vairāk profesiju, jāmāk pārorientēties un piemēroties apstākļiem. Tā ir nākotnes darba pasaules prasība, būt fleksiblam.

Skolēniem  bija interesanti. Viņi saprata:  ja gribi strādāt pats savā firmā, ļoti daudz jāzina par uzņēmējdarbību, jāveido uzticama darba komanda, jāsveic darbs, kas pašam patīk.

 

Karjeras nedēļa 14.–18.10.2019.

Karjera21.10.2019.
Karjeras nedēļas laikā katru dienu notika dažādas aktivitātes, un tajās tika iesaistīti visu klašu skolēni.

14.oktobris. Plāno un dzīvo savu laiku apzināti!

7.-8. klašu skolēniem bija iespēja apgūt zināšanas un iemaņas, kā plānot savu laiku, paredzot laiku sev, mācībām, ģimenei, atpūtai nākotnes karjeras plānošanai, mērķu izvirzīšanai, to vizualizēšanai un sasniegšanai. Pasākumu vadīja koučinga speciāliste Daina Enberga.

No skolēnu atsauksmēm: --Aizdomājos par to, ka jāsāk plānot savu laiku apzināti. Daudzi no mums domā, ka tas nav nepieciešams, bet dzīve pati ienes savas korekcijas. Man radās interese mēģināt šo teoriju pielietot savā dzīvē.Karjera

14.oktobris. “Nākotnes karjeras iespējas”

9.klases skolēni Nodarbinātības valsts aģentūrā iepazinās karjeras konsultanti Svetlanu Kračus. Jaunieši tika iepazīstināti ar pieprasītākajām profesijām tagad un nākotnē. Viņi ieguva vērtīgu informāciju, par iespējām  NVA mājas lapā  pildīt dažādus testus, noskaidrot  populārākās mācību iestādes Latvijā.

15.oktobris. Diskusija vidusskolēniem “Šodien sākas nākotne”

Pasākuma viesi Ivars Svilāns (komunikāciju praktiķis ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi medijos un biznesa vidē, Rīgas Tehniskās universitātes sabiedrisko attiecību departamenta direktors) un Dinars Zāģers  (Dch studijas fitnesa treneris) stāstīja par savus karjeras ceļu.  Svilāns ieteikums: - Nākotnē tava darba alga būs lielāka, ja spēsi konkurēt ar robotu. Katrs šai sarunā sadzirdēja kādu domu graudu, kas attiecas arī uz viņa dzīvi.Karjera

16.oktobris. Novada pasākums “Nākotnes profesijas tevi gaida”

11. b klase pasākumā iepazina A.S. Latvijas meži pārstāvi Daini Rudzīti. Skolēni guva ieskatu meža nozares apsaimniekošanā. Šis darbs ir interesants un labi apmaksāts. Algas, sākot no 800 eiro pirms nodokļu nomaksas. Piemēram, šobrīd ir nepieciešams informācijas tehnoloģiju vadītājs, kura atalgojums ir 3800 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Vita Pučka, ALTUM Latgales reģiona vadītāja, skolēniem stāstīja par savu darba pieredzi ar iesācējiem uzņēmējdarbībā. Viņa aicināja nebaidīties, bet iet, darīt un realizēt savas trakākās biznesa idejas.

Karjera

14.,17.oktobris. “Nākotnes bibliotekārs”

 Pirmklasnieki apmeklēja Ludzas pilsētas galveno bibliotēku. Ar bibliotekāri Ilgu Kaupužu skolēni  diskutēja par nākotnes profesijām, iepazinās ar bibliotēkas darba specifiku. Viņi  iejutās bibliotekāra lomā:  mācījās piereģistrēt jaunu lasītāju un, pielietojot skeneri,  izdot grāmatas jaunajam lasītājam.

16., 17.oktobris. Pasākums par profesijām “ Ja es būtu…”

3. klase skolas multimediju centrā diskutēja par profesiju daudzveidību un pildīja interesantus uzdevumus darba lapās.

Visas nedēļas garumā

1.-6. klašu skolēnu zīmējumu izstāde “Mana nākotnes profesija”. Šajā vecumposmā aktuālākās zīmētās ir mediķu profesijas: zobārsti, medmāsas, neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsti, veterinārārsti, kā arī policisti, ugunsdzēsēji, frizieri, šuvēji.

Mācību stundās īpaši aktualizējām mācību priekšmeta nozīmi reālajā dzīvē “Kāpēc mums jāmācās šis priekšmets?”

Zīmējām, veidojām kolāžas “Mācību priekšmets un nākotnes profesijas”.

Šajā nedēļa katrs skolēns dzirdēja vārdu “karjera”, aizdomājās par savu nākotni, vairākās aktivitātēs strādāja komandā un guva sev vērtīgas atziņas.

Jāsecina, ka skolēni ir informēti par sabiedrībā vairāk zināmajām, šķietami populārākajām  un ikdienas dzīvē biežāk sastopamajām profesijām. Būtu vairāk jāstāsta par profesijām, kas nepieciešamas rūpniecības nozarēs, ražošanā.

Sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Rita Buceniece

 

 14.-8.10.2019. - Ludzas pilsētas ģimnāzijā karjeras nedēļas  "IELOGOJIES NĀKOTNĒ" (pasākumu plāns)

 Karjeras projekta informācijaSkolas bibliotēkā atjaunota informācija par karjeras izglītību. Darba izpildītāji Elita Romanovska un Rita Buceniece.

 

Mūsu skolēni veiksmīgi piedalās “Zinātnieku naktī”

Karjera04.10.2019.
Piektdien, 27.septembrī, divdesmit divi Ludzas pilsētas ģimnāzija  5.-11. klašu skolēni apmeklēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rīkoto  Eiropas Zinātnieku Nakts 2019. pasākumu. Šī gada tēma - “ Zinātne nākotnē”.Karjera

Pasākuma programma bija ļoti piesātināta,  bija grūti izvēlēties, kur piedalīties, jo piedāvājumu bija ļoti daudz.

Noskatījāmies dokumentālo filmu “Latgalīši Sibirī” un satikāmies ar vienu no  filmas veidotājiem  Gunti Rasimu.

Mūsējie vairākās aktivitātēs ieguva godalgotās vietas un saņēma balvas – dāvanu kartes kino apmeklējumam un saldumus:

KarjeraKatrīna un Markuss no 10.a apmeklēja lekciju “Pirmā līmeņa izglītība – pamats augstam startam jurisprudencē” un pareizi atbildēja uz  informatīvās anketas par jurisprudenci jautājumiem;

10.a klases skolnieks Dairis Kristaps ieguva 1. vietu , bet viņa klasesbiedrs Oskars -- 3 vietu spēlē “Labirintu ,labirints”,  apliecinot  savu veiklību un izcīnot labāko rezultātu;

Komanda, kuras sastāvā bija Kristers, Lauris M., Jelizaveta, Viktorija, Ieva T., aktivitātē “Nakts orientēšanās” ieguva 3. vietu.

Skolēni par pasākumu bija gandarīti.

Vairāk par notikumiem var uzzināt -  https://www.facebook.com/ Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija.

 

© 2020 Ludzas pilsētas ģimnāzija. Visas tiesības paturētas
Real time web analytics, Heat map tracking