Loretas Leščinskas zīmējums18.01.2021. Publicēti Satversmes tiesas 2020.gada septembrī izsludinātā skolēnu zīmējumu konkursa darbu “Katrs bērns ir vienlīdzīgs savās tiesībās” rezultāti.
Loreta Leščinska (6.b) par zīmējumu (redzams attēlā) saņem Latvijas Mākslas akadēmijas specbalvu. Skolotāja Ineta Zvonņikova. Vairāk par konkursu...

Atzinības raksts un dāvana Līgai IgovenaiOktobris 2020. Rakstniekam, filozofam un reliģiju pētniekam Robertam Mūkam veltītais jaunrades darbu konkurss

Jau 15.reizi Galēnu Kultūrvēstures biedrība sadarbībā ar Roberta Mūka muzeju un Riebiņu novada domi īstenojusi Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda, A/S Latvijas Valsts meži atbalstīto “Latgales kultūras programmas 2020” projektu ”Robertam Mūkam veltītā Latvijas skolu 2.-12. klašu skolēnu jaunrades darbu konkursa organizēšana”. Šī gada konkursa moto bija “Paskaties uz sevi no augšas un tad no apakšas. Ko Tu tur redzi?” /R.Mūks./.

Konkursam savus darbus iesūtīja 346 skolēni no 72 dažādām Latvijas skolām. Mūsu skolas 12.b klases skolnieces Līgas Igovenas (12.b) darbs „Netveramais dvēseles atspulgs” konkursā ieguva Atzinības rakstu un žūrijas simpātiju balvu.

Oktobris - novembris 2020. VRS Ludzas pārvaldes zīmējumu konkurss "Mana valsts robeža"

• Renāram Buļam (2.b) - 1.vieta
  • Eleonorai Vasilāne- (2.a) - 3.vieta

09.-29.11.2020. Starptautisks loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkurss 5.-12. klašu skolēniem Bebr[a]s

Konkursā Bebr[a]s, kurā šogad piedalījās teju 3 miljoni skolēnu no 56 valstīm, savus spēkus izmēģināja arī 16 Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni.
Apsveicam titula "Labākais skolā" ieguvējus:

• Kati Vidiņu (5.c)  5.-6.klašu grupā
  • Armīnu Garbaru (8.a)  7.-8.klašu grupā
  • Maiju Rancāni (10.a)  9.-10.klašu grupā
  • Edgaru Vorzu (12.a)  11.-12.klašu grupā

01.10.-13.11.2020. Skatuves runas konkurss "Vuolyudzāni"

Ludzas pilsētas ģimnāzijā saņemta patīkama ziņa no reģionālā skatuves runas konkursa "Vuolyudzāni" žūrijas - Maksims Pavlovs (10.b) vidusskolēnu grupā ir ieguvis II vietu, piekāpjoties tikai vienam Nautrēnu vidusskolas 11.klases audzēknim.

Konkursa noteikumi paredzēja, ka vienu darbu ieteicams izvēlēties no mūsu novadnieka Antona Kūkoja dzejas. Konkurss šogad notika citādi nekā ierasts, jo uzstāšanās bija jāiesūta videoierakstā. Priekšnesumu sagatavojām jau pērnā gada pavasarī, bet pandēmijas ierobežojumu dēļ pasākums tika pārcelts.

“Vuolyudzāni” popularizē latgaliešu literatūru un ir viens no interesantākajiem notikumiem šai jomā, piesaistot arvien kuplāku dalībnieku skaitu.  Mūsu skola tradicionāli piedalās konkursā un pēdējos gados vienmēr ir laureātu vidū. Arī Maksims ir jau vairākkārt bijis uzvarētāju vidū. Konkursam viņu sagatavoja  skolotāja Vanda Žulina. Apsveicam!

20.novembrī notika Eiropas Parlamenta deputātes Prof. Ineses Vaideres biroja organizētā konkursa "100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki" noslēguma pasākums, kurā tika apbalvoti konkursa uzvarētāji. Konkursā piedalījās Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12.a klases audzēkne Albīne Hlopņicka (skolotāja Līga Arcihoviča).

Konkurss tika izsludināts pagājušā gada novembrī, bet martā valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ apbalvošanas pasākums atcelts uz vēlāku laiku. Pasākums notika, izmantojot platformu ZOOM. Sākumā dalībniekus un skolotājus sveicināja Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere. Vēlāk katram konkursa dalībniekam vai komandai vajadzēja prezentēt savu darbu.

Kopumā tika iesūtīti 13 darbi. Daži skolēni apvienojās komandās pa trīs, daži strādāja individuāli. Skolēni pētīja savas pilsētas ielas, līdzcilvēkus, ēkas, simbolus. Albīne pētīja savu ģimenes locekļu spilgtākās atmiņas.

Intervijās ar vecmammām un vecākiem Albīne uzzināja par  vecmammas grūto bērnību Sibīrijā un darbu, kad ģimene atgriezās Latvijā, kā arī par vecmammas darba piedzīvojumiem jaunībā, par vecāku sporta sasniegumiem, tēva dienestu Afganistānā un mammas studiju laiku RTU.

Albīne: "Šī konkursa ietvaros es iepazinu savas ģimenes vēsturi nedaudz tuvāk. Dažus stāstus bija grūti klausīties, jo es sapratu, cik smagām un grūtām dzīves situācijām manai ģimenei vajadzēja tikt pāri, bet es sajutu arī to, ka dzīve ir jautriem, emocionāliem un mīlestības pilniem brīžiem bagāta. Kad es pabeidzu darbu, es sapratu, ka cilvēku atmiņas ir nenovērtējamas, tās veido mūsu vēsturi, tās ir jāsaglabā."

Pasākuma beigās Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere paziņoja uzvarētājus. Šajā gadā par konkursa uzvarētājiem kļuva visi konkursa dalībnieki, katrs ieguva vērtīgu balvu - braucienu uz Eiropas Parlamentu Briselē (brauciens, protams, varēs notikt pēc ierobežojumu atcelšanas un pandēmijas beigām), ka arī konkursa organizētāju sarūpētu maisiņu ar dāvanām.

Novembris, 2020. Ludzas novada zīmējumu konkurss "Svētki manās mājās"

• Renātei Andrejevai (8.b) un Evelīnai Apeļai (8.b) - 1.pakāpes diploms
  • Loretai Kaupužai (8.b) - 2.pakāpes diploms
  • Anastasijai Drozdovai (5.a) - 3.pakāpes diploms