13.12.2019. Roberta Mūka radošā darba mūžam veltīts Vislatvijas jaunrades darbu konkurss

  • Kristeram Zviedrim (4.b) - diploms (2.vieta)
  • Edvardam Cabulam (4.b) - atzinība
  • Laurai Solovjovai (4.b) - atzinība
    Skolotāja Skaidrīte Pule

 

LPĢ skolēni saņem balvas “Zaļās jostas” konkursā. “Zaļā josta” rudenī izsludināja  konkursu “Mans zaļais dāvanu iesaiņojums”. Konkursam kopā tika pieteiktas 600 dāvanu iesaiņojumu idejas, kas rosināja noformēt dāvanas nevis plastikāta maisiņos un spožos dāvanu papīros, bet gan dabas materiālos vai otrreizējās pārstrādes materiālos.

13.decembrī Rīgā, Modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” notika konkursa laureātu apbalvošana. No 600 darbiem dažādas balvas saņēma 55 darbu autori, bet “Zaļās jostas” īpašā atzinība piešķirta tikai trim skolēniem. Viņu vidū ir mūsu Teodors Romanovskis. Teodors bija iesniedzis 5 darbus. Viņa dāvanu iesaiņojumi veidoti no bērza tāss, īpaši noformētām kartona kastēm un finiera. Teodors saņēma arī “Maxima Latvija” un “Aibe” simpātiju balvas.

9.klases skolniece Maija Rancāne saņēma “Zaļās jostas” un “Maxima Latvija “ simpātiju balvu.

Plašajā un krāsainajā izstādē, kas līdz 13.janvārim atvērta “Rīga Plaza”, jūs varat aplūkot arī LPĢ skolēnu Marikas Audijānes, Loretas Leščinskas, Annijas Jezupovas, Danielas Paņkovas, Rūdolfa Gabranova interesantos darbus.

Teodoram darbu ideju palīdzēja atrast Elita Romanovska, bet darbi tapa skolotāja Viktora Kupreviča vadībā. Meiteņu darbu vadītāja ir skolotāja Vija Plenkova (konkursa foto).

 

Aleksandra Boluža iegūst Lielās Stāstnieces titulu. Rīgas Latviešu biedrībā 2019.gada 7.decembrī labākie jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem pulcējās uz XXIII stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa finālu.

Šogad pusfināli notika Valmierā, Valkā, Pļaviņās, Priekuļos, Jēkabpilī, Līvānos, Rēzeknē, Kuldīgā, Liepājā, Kalnciemā un Rīgā. Uz finālu Rīgā izvirzīti vairāk nekā simt dalībnieki, tostarp arī LPĢ skolniece Aleksandra Boluža. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās. 

Finālistus vērtēja stāstniecības eksperti no Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji:

 RLB Līgo zālē notika jaunāko klašu stāstnieku konkurss. Ludzas pilsētas ģimnāzijas folkloras kopas „Skrytuleits” dalībniece, 2.a klases skolniece  Aleksandra Boluža, pirmo reizi piedaloties šajā konkursā,  ieguva 2.pakāpes diplomu un titulu Lielā Stāstniece. Aleksandru konkursam sagatavoja skolotāja Ilga Taukača.

 

Apsveicam! Filma ”Tikai sapnis” saņem augstu novērtējumu! 11.decembrī Rīgā, Erasmus+ programmas konferencē, tika pasniegtas Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Eiropas Atzinības zīmes valodu apguvē. Tika apbalvoti tikai trīs darbi. 

Ar prieku un gandarījumu saņēmām ziņu, ka par radošu dažādu kompetenču integrēšanu valodu apguvē VIAA Atzinības rakstu saņēma amatierspēlfilmas “Tikai sapnis” veidotāji.

Filma uzņemta pēc V.Šekspīra lugas “Sapnis vasaras naktī” motīviem. Režisore un scenārija autore ir angļu valodas skolotāja Irēna Bule. Filma ir LPĢ, Ludzas BJC un “Ludza TV” kopdarbs. Aktieri – mūsu skolas šā gada 12.klases skolēni un pēdējo divu gadu absolventi. Pirmizrāde Ludzas TN notika jūnija beigās. Filmas teksts ir angļu valodā. Tas ir jau otrs skolotājas Bules režijas darbs. Filmas uzņemšana ir laikietilpīgs un sarežģīts process, kurā visu - katra aktiera, operatora, tērpu mākslinieka, montāžas režisora, organizatorisko darbu darītāju - veikums ir ļoti svarīgs.

Apsveicam visus, kas piedalījās filmas veidošanā! Jūsu darbs ir novērtēts!

Konkurss, kurā vērtē un popularizē novatoriskas metodes un labās prakses piemērus valodu apguvē, notiek 30 Eiropas valstīs. Tā ir Eiropas Komisijas iniciatīva. Šogad konkurss notiek jau desmito reizi. Informāciju skat./foto no portāla e-klase.

 

Aleksandra Boluža – Vislielākā Stāstniece. 28.novembrī Rēzeknes novada Lendžu kultūras namā pulcējās Ziemeļlatgales novada labākie stāstītāji. Stāstnieku konkursam „Teci, teci, valodiņa”  vajadzēja  sagatavot visdažādākās tautas pasakas, mīļākās anekdotes un neticamākos dzīvesstāstus. Folkloras kopu dalībnieki  klausītājiem demonstrēja savu runas prasmi un centās pārliecināt auditoriju, ka viņu stāsts ir visinteresantākais. Ir svarīgi noturēt klausītāju uzmanību, atrast veidu, kā tradicionālo materiālu pasniegt interesanti un saprotami.

Pēc žūrijas vērtējuma, titulu “Vislielākā Stāstniece” Ziemeļlatgales novadā ieguva arī mūsu folkloras kopas „SKRYTULEITS” dalībniece, 2.a klases skolniece Aleksandra Boluža.

7.decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā notiks valsts Stāstnieku festivāla fināls, kurā  piedalīsies arī Aleksandra. Lai viņai veicas! 
Konkursam Aleksandru sagatavoja skolotāja Ilga Taukača, folkloras kopas vadītāja.

 

Aprīlis - septembris, 2019. Zīmējumu konkurss "Manai robežsardzei - 100" par godu Valsts robežsardzes 100.gadadienai
No skolas konkursā tika iesniegti 55 dažādi darbi, kas atspoguļo robežsargu profesiju, dienesta aktivitātes un ikdienu. 
Vanessai Vasiļevskai (4.b) - 2.vieta
Loretai Leščinskai (5.b) - 3.vieta
Skolotājas Skaidrīte Pule, Ineta Zvonņikova

 

Liāna Maškanceva (8.c) – radošo darbu konkursa laureāte. Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija organizēja Latgales reģiona skolēniem radošo darbu konkursu. Tā rezultāti tika paziņoti Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā, 14.novembrī. Mūsu skolas skolniece Liāna Maškanceva  konkursā ir ieguvusi II vietu. Liāna no trim piedāvātajiem bija izvēlējusies tematu – Raiņa vārdus “… es esmu tikai laika izteicējs”. Tas jau ir otrs konkurss, kurā Liānas sacerējums izpelnījies atzinību. Jāturpina strādāt, jālasa, jāizkopj savas spējas arī turpmāk. Liānas skolotāja ir Vanda Žulina.

 

Albīne Hlopņicka (11.a)Valsts prezidenta kancelejas radošo darbu konkursa, kas veltīts Latvijas dzimšanas dienas svinībām, "Mūsdienu varonības tēli Latvijā" dalībniece, viena no labāko darbu autorēm. Foto - 08.11.2019. Albīne un skolotāja Līga Arcihoviča tikšanās laikā ar Valsts prezidentu.

 

01.11.2019. Rimi, Latvijas Olimpiskās komitejas un projekta “Sporto visa klase” konkurss “Sporto labākai dzīvei”

Ludzas pilsētas ģimnāzijas  3.a pieteicās šim izaicinājumama un nofilmēja savu unikālo vingrojumu un aizsūtīja veselīgu brokastu recepti. 112 klašu konkurencē esam iekļuvuši 38 klašu uzvarētāju grupā.

II semestrī uz mūsu skolu dosies ciemos “Sporto labākai dzīvei” komanda, lai piedāvātu gūt jaunas zināšanas par veselīgu uzturu un noskaidrotu labāko klasi īpaši sagatavotās disciplīnās. Sacensības norisināsies trīs pieteikto klašu starpā – 3.a, 3.b un 2.b, iepazīstot Rimi Bērniem ekspertes Ogas Ļubinas sagatavotos veselīga uztura pamatprincipus, izmēģinot spēkus fiziskās sagatavotības eksperta Kārļa Birmaņa stafetēs un Rimi šefpavāra Normunda Baranovska vadībā pagatavojot veselīgu maltīti. 

Katra klase, pie kuras nākamgad viesosies “Sporto Labākai dzīvei” komanda, saņems gardas un veselīgas balvas no Rimi. Savukārt katru sacensību ātrākā klase saņems Rimi dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Paldies sporta skolotājai Solvita Narnickai par oriģinālo vingrojumu un Jāņa Malakova mammai par veselīgu brokastu recepti!

Klases audzinātāja Ineta Misāne

 

Bez špikera17.10.2019. Erudīcijas spēle “Bez špikera”

Konkursā “Bez špikera”, kas 17.oktobrī notika Ludzas Tautas namā, šogad piedalījās 7 komandas.  Trīs no tām bija no mūsu skolas: 10.a, 10.b un 11.b klases komandas.

1.vieta 10.b klases komandai “Smiltsmekški”. Komandas sastāvs: Kristiāna Kučāne, Jānis Golubovs, Germans Lapšovs, Poļina Čeļadko un Atis Austris Kalvītis.
Atis un Kristiāna erudīcijas spēlē uzvar jau otru gadu. Nosaukuma atšifrējums ir visai vienkāršs: Germans savulaik tā saucis smiltsērkšķus.

3.vieta 11.b klases komandai: Jānis Grišāns, Oļegs Daliba, Līga Igovena, Aldis Dzalbs un Jūlija Grigāne.
11.b klases komanda konkursā piedalījās arī pērn, un tad viņi nebija starp uzvarētājiem, bet šā gadā rezultāts patiesi iepriecināja.

Tātad nākamgad 10.a klasei jāturpina iesāktā tradīcija, lai uzkrātu pieredzi un izvirzītos līderos. Konkursa jautājumi bija saistīti ar Latvijas ģeogrāfiju un dabu. Sagatavoties erudīcijas spēlei palīdzēja skolotājas Ineta Abricka un Renāte Balode, savējos rosināja, uzmundrināja un atbalstīja klases audzinātājas Ineta Abricka, Dzidra Razumejeva un Anastasija Jermaļonoka.

 

16.10.2019. Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotā gadskārtējā konkursa Latgales reģionālā kārta (konkursa tēma "Kultūras kanons, radošā un mana brīvība")

Ludzas pilsētas ģimnāzijas komandi (11.a klases skolēni Dairis Brilis, Albīne Hlopņicka, Ilvita Marnauza) - 2.vieta un ceļazīme uz konkursa finālu Rīgā. 
Skolotāja - konsultante Ieva Eriņa

 

IlzeIlze Upeniece (12.b) iegūst galveno balvu konkursā “Zelta sietiņš” Diploms

13.septembrī Raiņa muzejā Berķenelē notika tradicionālais skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”. Tas veltīts Raiņa un Aspazijas daiļradei. Konkursā piedalās skolēni no Latgales skolām, arī no Jēkabpils un vēl tālākiem novadiem. Konkurss notiek trīs vecuma grupās, un katrā grupā tikai viens izcilākais runātājs saņem Zelta sietiņa balvu.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12.b klases skolniece Ilze Upeniece ir uzvarētāja vidusskolas grupā. Žūrija atzina, ka šai vecumposmā bija ļoti sīva konkurence, jo visi, kas uzstājās ir talantīgi un labi sagatavojušies, tomēr Ilzes uzstāšanās bija vispārliecinošākā. Ilze saņēma daudz komplimentu un laba vēlējumu. Mums visiem,  īpaši Ilzes skolotājai Līgai Arcihovičai, ir liels prieks par Ilzes panākumu, jo viņas uzvara nav nejaušība, bet noturīga interese par runas mākslu un piedalīšanās konkursos vairāku gadu garumā. Malacis!Zelta sietiņš

Interesanti, ka mūsu skola piedalās konkursā tikai divus gadus, un pērn Zelta sietiņa balvu vidējā grupā  saņēma Ksenija Meļņikova.

Šogad 5.-9. klašu grupā skolu pārstāvēja Maksims Pavlovs. Viņa debija konkursā bija interesanta, tomēr starp 18 pretendentiem daudziem bija spilgtas uzstāšanās un balva aizceļoja uz Aglonu. Iegūta vērtīga pieredze. Gatavosimies nākamajiem konkursiem!

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Radi likumu!Mēs piedalāmies likumu veidošanā
Pagājušajā mācību gadā mēs,  Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.a klases audzēkņi  Albīne Hlopņicka, Ilvita Marnauza un Dairis Brilis, konkursā “Esi radošs - #RadiLikumu!” ieguvām I vietu valstī vidusskolēnu grupā.

Konkursa noslēguma ballīte notika šogad, 6. septembrī, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Pasākuma sākumā visas komandas sagaidīja un uzrunāja Latvijas Republikas Tiesībsargs Juris Jansons.

Konkursa dalībniekus sadalīja četrās grupās un rotācijas kārtībā katra grupa izgāja četras darba stacijas. Pirmā darba stacija bija “Gardēžu pitstops sadarbībā ar Rimi”. Gardēdes un veselīga uztura ekspertes Signe Meirāne un Liene Zemīte iemācīja pagatavot garšīgas uzkodas – mazas kūciņas ar krēmsieru un maizītes ar pupiņām un dārzeņiem.

Nākamā darba stacija – “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests”. Šeit dalībnieki varēja uzzināt, kas jāņem līdzi evakuācijas gadījumā, kā droši atpūsties pie ūdens. Izpētījām ugundzēsības auto. Pats interesantākais –  sagatavoties ugunsgrēka dzēšanai: uzvilkt tērpu un izritināt šļūteni.

Trešā darba stacija bija “Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.” Te varēja iemācīties sniegt pirmo medicīnisko palīdzību un pareizi pārsiet cietušajam galvu, uzzināt daudz jauna par mediķu darbu neatliekamajā palīdzībā un apskatīt neatliekamās palīdzības auto un aprīkojumu.

Pēdējā darba stacija bija “Sadales tīkls”. Sadales tīkla ekspertes spēles veidā pastāstīja dalībniekiem par dažādām ikdienas elektornedrošām situācijām, kā rīkoties un ko darīt, lai no tām izvairītos.

Pasākuma nobeigumā dalībnieki nogaršoja pašgatavotās kūciņas un maizītes, kā arī Rimi Gardēdes pagatavoto brīnumaino kūku. Nobeigums bija jautrs, jo visus dalībniekus izklaidēja iluzionists, kurš rādīja dažādus trikus, kā arī piedavāja tos veikt pašiem dalībniekiem. Vēlāk  Juris Jansons apsveica visas komandas un uzdāvināja katram dalībniekam un skolotājam grāmatu, kurā bērniem draudzīgā valodā  publicēti  jauniešu pārveidotie bērnu tiesību likumi.  Tiesībsargs šo pārveidoto likumu  iesniegs Saeimā. Ja Saeima  to izskatīs un nobalsos, tad mēs būsim šī likuma līdzautori.

Noslēguma ballīte bija burvīga, jo dalībnieki varēja ne tikai uzzināt sadzīvē noderīgas un ikdienā svarīgas lietas, bet arī praktiski  iemācīties darīt  kaut ko jaunu, iepazīties ar atraktīviem jauniešiem, sastapt Latvijā pazīstamus cilvēkus un apskatīt pasakainus augus un tauriņus Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas komanda “Hammurapi” grib pateikties konkursa un noslēguma pasākuma organizētājiem par ieguldīto milzīgo darbu pasākuma organizēšanā, komandas kapteinei skolotājai Intai Žeikarei un konsultantei skolotājai Līgai Arcihovičai par atbalstu likumu pārveidošanā.

Vairāk informācijas:

Albīne Hlopņicka, 11.a klase

© 2020 Ludzas pilsētas ģimnāzija. Visas tiesības paturētas
Real time web analytics, Heat map tracking