Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

ZPD 2018/19

Izcili panākumi LPĢ zinātniski pētniecisko darbu autoriem

04.03.2019.
Pagājušajā nedēļā tika paziņoti Rīgas Tehniskās universitātes zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konkursa “Pasaule pieprasa tehniskos prātus!” finālisti.

Ludzas pilsētas ģimnāzijā šo vēsti izlasījām ar lielu prieku un gandarījumu: starp 10 finālistiem 2 ir mūsējie. Tas ir izcils sasniegums, jo jākonkurē ar Valsts ģimnāzijām, Rīgas skolu komandām, kas ZPD sagatavošanas posmā var izmantot gan RTU laboratorijas, gan speciālistu konsultācijas. Tikai 10 labāko darbu autoriem ir tiesības prezentēt savu darbu finālā un testā pierādīt savas inženiertehniskās zināšanas

Mūsu skolas finālisti: 10.a klases skolnieks Edgars Vorza un divu meiteņu komanda - 11.b klases skolnieces Ilze Upeniece, Jeļizaveta Haindrava.

Edgars izstrādāja pētniecisko darbu angļu valodā “Mācies mācīties! Vikipēdija kā viens un vienīgais informācijas avots”. Darba vadītāja ir angļu valodas skolotāja Ilona Dukšte. Edgara ZPD atbilst Informācijas tehnoloģiju un humanitārās fakultātes piedāvātajai tematikai.

Ilze un Jeļizaveta strādāja ģeogrāfijas skolotājas Renātes Balodes vadībā. Tapa darbs “Starptautiskās sadarbības projekti un to nozīme Ludzas attīstībā” Inženierekonomikas un vadības fakultātes piedāvātajā nozarē.

Konkursa noteikumi ir ļoti stingri. Darbs jāizstrādā 4 mēnešu laikā. Darba sadaļas un noformējums ļoti līdzinās studiju darbiem. Jābūt gan izsmeļošai teorētiskajai daļai, pētījumiem, secinājumiem. Jāprot strādāt ar avotiem un literatūru. Darbus vērtē neatkarīgi eksperti un RTU pārstāvji.

Protams, ieguvums ir liels. Tā ir lieliska pieredze, gatavojoties studijām, kā arī iespēja saņemt vērtīgas balvas un iespēju mācīties RTU par budžeta līdzekļiem.

Apsveicam finālistus un viņu skolotājas! Turēsim īkšķus 16. martā, kad RTU klātienē notiks konkursa otrā kārta!