Biznesa spēļu naktī  Kandavā mūsējiem veicas!

30.11.2017.
Ludzas pilsētas ģimnāzijas vidusskolēni jau vairākus gadus veiksmīgi darbojas projektā "Esi līderis!" Darbu vada skolotāja Ieva Eriņa. Šai projektā ir iespēja apgūt uzņēmējdarbībā nepieciešamās prasmes, attīstīt sevī tās rakstura iezīmes, kas vajadzīgas veiksmīgas karjeras veidošanai.

 Viens no darba veidiem ir biznesa spēles. Novembra beigās jaunos līderus no visiem Latvijas novadiem uzņēma Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola. Spēlē "Uzsāc biznesu" piedalījās 97 vidusskolēni, viņu vidū arī mūsējie. Par uzvarētājiem kļuva 16 veiksmīgākie. Labāko skaitā ir LPĢ skolnieces Jeļizaveta Haindrava (10.b) un Glorija Demkova(10.b). Apsveicam!

Bet arī tiem, kuri šoreiz nebija līderi, bija vērts braukt tālo ceļu, lai piedalītos Spēļu naktī. Ir gan jauni iespaidi, gan arī pieredze.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Erudīcijas spēlē uzvar 10.b

DSC 0039 17.11.2017.
Valsts svētku priekšvakarā Skolēnu dome 10. un 11. klašu skolēniem rīkoja erudīcijas konkursu par Latviju. Klasi pārstāvēja komanda, kurā  bija 5 dalībnieki. Kopā bija jāatbild uz 48 jautājumiem. Jautājumi izvēlēti par dažādām jomām: sports, ģeogrāfija, vēsture, daba, kultūra, vispārīgie jautājumi. Katrai komandai bija jāatbild uz 12 jautājumiem, papildpunktus varēja iegūt arī tad, ja pretinieku komandas atbildi nezināja. Jautājumi  nebija sarežģīti, tomēr ne vienmēr atbilde tika atrasta uzreiz. Svarīgi bija domāt ātri un izmantot visu komandas biedru zināšanas. Lūk, daži no jautājumiem: Nosauciet Latvijas lēnāko upi! Cik vārtsargu ir Rīgas Dinamo komandā? Kas ir Brīvības pieminekļa autors?

Rezultātā erudītākā izrādījās 10.b klase, otrajā vietā – 11.b, trešajā – 11.a. Spēli vērtēja eksperti:  Skolēnu domes locekļi un skolas direktore. Vadītājas lomā veiksmīgi iejutās Ērika Kuzmina (11.b).

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

kk 2017 17.11.2017.
14.novembrī mēs, Agnese Kalvīte, Kristiāna Kopeika un Linda Mičule, kopā ar skolotāju Ievu Eriņu piedalījāmies konkursā "Latvijas Kultūras kanona vēstis nākamajai simtgadei". Konkursā prezentējām savu vīziju par vienu no kultūras vērtībām - noveli "Purva bridējs" un pēc tās motīviem uzņemto filmu, uzsvērām tajā attēlotās cilvēciskās vērtības. Mēs prezentējām mūsu izveidotos uzdevumus un testus par šo darbu. Konkursā uzzinājām daudz jauna, uzklausījām citu jauniešu idejas par kultūras kanona vērtību saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm. Par piedalīšanos konkursā saņēmām vairākas balvas.

Kristiāna Kopeika, 12.b

 

IMG 5108 16.11.2017.
Slimību profilakses un kontroles centrs organizēja "Izglītojošo pasākumu iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu 1.-2.klašu izglitojamajiem par personīgo higiēnu". 1.klasēm - pasākuma tēma "Personīgā higiēna", 2.klasēm - "Traumatisms". Pasākums bija interesants, skolēniem noderīgs. Tika pasniegtas arī dāvanas - katrs 1.klases skolēns saņēma dvielīti, 2.klases skolēniem dāvanā pa atstarotājam un krāsojamai grāmatai.

Rita Bogomola, direktora vietniece audzināšanas jomā

 

 
Vācu valodas dienas skolā

Vacu vald201708.11.2017.
 No 17. līdz 19.oktobrim Latvijā pirmo reizi norisinājās Vācu valodas dienas. Tās organizēja Gētes institūts ar sadarbības partneriem. Šajā akcijā, kas aptvēra visu Latviju, iesaistījās arī mūsu skolas skolēni un skolotāji, rosinot interesi par vācu valodu un kultūru. Šo dienu sauklis – "Par ko parunäβim?".

Īpaši aktīvas bija 9.klases skolnieces Jana Iļjina, Albīne Hlopņicka, Ksenija Fota, Sabīne Birule, Darja Pozņaka, Evika Loreta Ulase un Brigita Lemmensa. Meitenes novadīja spēļu stundu saviem vienaudžiem - 8.bc klases skolēniem. Piemēram, Jana Iļjina un Dairis Brilis izgudroja spēles twister jauno versiju ar jautājumiem vācu valodā, bet Albīne Hlopņicka izveidoja oriģinālu galda spēli.

Astotklasnieks Jānis novērtēja šo stundu šādi: "Man šis pasākums ļoti patika. Visas aktivitātes bija ļoti interesantas. Nebija neviena mirkļa, kad žāvājos un domāju, kad tas beigsies, jo viss bija dinamiski un aizraujoši. Ļoti ceru, ka kādreiz šāds pasākums atkārtosies!"

Viktorija atzīst: "Man ļoti patika šis pasākums. Bija jautri, es uzzināju daudz ko interesantu un pamācījos vācu valodu. Kad stunda jau tuvojās beigām, negribējās beigt spēli."

Arī astotklasniece Poļina uzteic devītklasnieces: "Es lieliski pavadīju laiku. Tiešām redzams, ka meitenes centās izveidot ne tikai jautras, bet arī pamācošas spēles. Viss bija izcili! Es ar nepacietību gaidu līdzīgas spēles arī turpmāk."

8.a un 8.c klases skolēni mudināja visu interesi par vācu valodu un Vāciju ar saviem radošiem darbiem - plakātiem  - par tēmu  "Tādu es redzu Vāciju un vāciešus". Skolēni pētīja ievērības cienīgas vietas Vācijā, stāstīja par saviem ceļojumiem un pašu acīm redzēto.

Desmitklasnieces Marika Briģe un Ērika Dolģiļeviča iepazīstināja ar vārdiem vācu valodā. Tas bija labi pamanāms skolas gaitenī, kur pie dažādiem priekšmetiem bija izlasāma lapiņa ar nosaukumu vācu valodā. Savukārt divpadsmitklasnieki izveidoja spilgti noformētu moto. Neparastā kārtā šis noformējums visvairāk piesaistīja tieši sākumskolēnu uzmanību, viņi vairākkārt pārjautāja par vārdu nozīmi, par valodu, kurā tie rakstīti.

Vācu valodas dienu iniciators – Gētes institūts ar sadarbības partneriem – sagādāja mūsu skolēniem arī taustāmu prieku! Katrs skolēns saņēmu kādu mazu, bet iepriecinošu dāvaniņu – pildspalvu, peldcepuri, nozīmīti, blociņu u.c.

Kaut arī pasākums notika pirmo reizi, tas izdevās.

Inese Vorza un Līga Batņa, vācu valodas skolotājas

   

Skolotāja Dzidra Razumejeva dalās pieredzē

Razumejeva m 26.10.2017.
Rudens brīvdienās vairāki mūsu skolas latviešu un krievu valodas skolotāji kopā ar novada kolēģiem piedalījās Latgales reģiona valodu skolotāju simpozijā "Valodas loma kompetenču izglītībā" Daugavpilī. Simpoziju tradicionāli rīko Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un tas notiek Centra vidusskolā. Šogad bija rekordliels klausītāju skaits – 290.  Tie bija pedagogi no Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils, Maltas, Zilupes un daudzām citām skolām.

Mūsu skolotāja Dzidra Razumejeva piedalās šais konferencēs regulāri. Astoņus gadus  viņa ir uzstājusies ar ziņojumiem, daloties pieredzē. Šogad skolotāja uzstājās sekcijā "Starppriekšmetu saikne" un prezentēja materiālus par starpkultūru sadarbību krievu valodas stundā 8. klasē. Stundas tēma "Meteņi", tajā tiek izmantoti dažādi darba paņēmieni,  salīdzinātas divu tautu svētku svinēšanas tradīcijas.

Skolotājas darbu var iepazīt arī mūsu skolā. Simpozija metodiskie materiāli apkopoti CD un tos dāvanā saņēma arī skolotāja Dzidra. Konferencē dzirdējām daudz interesantu pieredzes stāstu un guvām jaunas idejas.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Eiropas sporta nedēļa 2017

Eiropas sporta ned 10.10.2017.
Eiropā, Latvijā un Ludzas pilsētas ģimnāzijā no 23.septembra līdz 29.septembrim notika sporta aktivitātes. Mūsu skolā dažādās sporta aktivitātēs piedalījās vairākas klašu grupas.

4.-5.klases spēlēja "Tautas bumbas" sacensībās

 • 1.vieta 4.a klasei, kura piedalās LOK projektā "Sporto visa klase"
 • 2.vieta 5.a klasei
 • 3.vieta 5.b klasei
 • 4.vieta 4.b klasei
 • 5.vieta 5.c klasei

6.-7.klašu skolēni piedalījās Mini handbola sacensībās

 • 1.vieta 7.b klasei
 • 2.vieta 6.a klasei
 • 3.vieta 7.a klasei
 • 4.vieta 6.c klasei
 • 5.vieta 6.b klasei

8.,  9. un 11.klases piedalījās "Maisu bola" sacensībās

 • 1.vieta 11.b klasei
 • 2.vieta 11.a klasei
 • 3.vieta 9.a klasei
 • 4.vieta 9.c klasei
 • 5.vieta 8.a un 9.b klasēm
 • 6. vieta 8.c un 8.b klasēm

Sacensības organizēja sporta skolotāji.

Solvita Narnicka, sporta skolotāja

 

8.c klases skolēni apmeklē Atvērto durvju dienu pasākumus

8c ekskursija 10.10.2017.
29. septembrī 8.c klases skolēni Ludzas pārvaldes Atvērto durvju dienas ietvaros apmeklēja Valsts Austrumu robežu - Zilupes I Kategorijas dzelzceļa robežkontroles punktu un Opoļu robežapsardzības nodaļu.

Zilupes I kategorijas dzelzceļa robežkontroles punktā apskatījām dienesta telpas, aprīkojumu un uzklausījām stāstījumu par robežpārbaudes organizāciju. Turpinājumā devāmies uz Opoļu robežapsardzības nodaļu, kur iepazinām dienesta tehniku, sakaru līdzekļus, speciālos līdzekļus. Īpašu interesi skolēni izrādīja par robežsargu aprīkojumu un suņu paraugdemonstrējumiem - robežpārkāpēja meklējumiem un narkotisko vielu meklējumiem. Skolēni uzzināja arī par iespējām mācīties, lai apgūtu robežsarga profesiju.

Trīs skolēni no 8.c klases - Deina Misāne, Niks Vanagelis un Armands Oščenkovs devās uz Rēzekni, lai piedalītos RTA "Zinātnieku nakts 2017" piedāvātos pasākumos, bet  Germans Lapšovs  individuāli apmeklēja RSU "Zinātnieku nakti 2017".

 Kā atzina skolēni - Atvērto durvju dienu pasākumi ir gan interesanti, gan izzinoši.

                                                                                                                      Ineta Abricka, 8.c klases audzinātāja

 

Tēvu dienai veltīts sporta pasākums

Td 2017 19.09.2017.
13.septembrī Ludzas pilsētas ģimnāzijas sākumskolas audzēkņi piedalījās Tēvu dienai veltītajā sporta pasākumā. 1,2,3. klašu audzēkņi kopā ar saviem tēviem piedalījās atraktīvajās stafetēs. Stafetēs skolēni izpildīja dažādus uzdevumus, ko ikdienā dara viņu tēvi, piemēram, makšķerē zivis, iepērkas veikalā un dažādi citi. Visi dalībnieki jautri pavadīja laiku. Pirmo un otro klašu konkurencē stiprāka bija 2.b klase. Trešajās klasēs punktu skaits bija līdzīgs. Liels paldies vecākiem par atbalstu. Pasākumu organizēja un vadīja sporta skolotājas Iluta Kaupuža un Solvita Narnicka.

Solvita Narnicka, sporta skolotāja

 

Ekskursija – skolas balva par čaklu dalību konkursā

Eks sept18.09.2017.
Pagājušajā mācību gadā vairāki mūsu skolas klašu kolektīvi piedalījās novada pašvaldības rīkotajā atkritumu šķirošanas akcijā: savāca ļoti lielu daudzumu stikla un plastmasas pudeles, padarot tīrāku apkārtējo vidi.

Konkursa nolikums paredz, ka uzvarētājklase saņem balvā apmaksātu ekskursiju, bet pārējie dalībnieki balvu izlozē. Mūsu skolā konkursa uzvarētāji bija 6.a klase. Viņi ar prieku izmantoja nopelnīto ekskursiju, bet 6.b klases skolēniem, otrās vietas ieguvējiem, kuri bija savākuši gandrīz tikpat pudeļu, izlozē nepaveicās. LPĢ administrācija izlēma atbalstīt arī 2.vietas ieguvējus, jo viņi bija strādājuši ļoti centīgi, un no skolas budžeta līdzekļiem piešķirt līdzekļus ceļa izdevumiem mācību ekskursijai. Tā nu skolēni, kuri tagad mācās jau 7.klasē, mācību gada sākumā baudīja sava darba augļus un devās braucienā uz Cēsīm.

Klases audzinātāja Līga Batņa pastāstīja, ka brauciens izdevās. Maršrutā bija iekļauts Zinātnes centra apmeklējums, ekskursija pa Āraišu ezerpili, Cēsu viduslaiku pili.

 "Zino centrā" mums patika eksperiments, ko paši veicām, bet ar viduslaiku pili iepazīstināja gids, kurš iejutās mūka lomā. Pilī ceļu izgaismojām ar kabatas lukturīšiem. Bija interesanti, jo te biju pirmo reizi, - stāsta septītklasniece Nensija. 

Šo maršrutu var ieteikt arī citiem skolēniem – tas ir gan izzinoši, gan interesanti.

Cerams, ka arī šajā mācību gadā novadā skolēniem tiks rīkots konkurss atkritumu šķirošanā. Interese par to ir.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Dzejas dienās Ludzā aktīvi iesaistās mūsu skolēni

Dz dienas 201715.09.2017.
Šogad Dzejas dienās skolā atsevišķu pasākumu nerīkojām (remontdarbu laikā tam nav piemēroti apstākļi), bet iesaistījāmies Ludzas Galvenās bibliotēkas un Bērnu bibliotēkas rīkotajās aktivitātēs.

LPĢ skolēni Artūrs un Arvīds Šromi (12.c) un Ilze Upeniece (10.b) ir piedalījušies īsfilmas „Ludza dzejā” tapšanā un tādējādi ierakstījuši savu vārdu pilsētas literārajā vēsturē. Filmas autoru vidū savukārt ir Raivis Isakovičs (12.c). Uz īsfilmas pirmizrādi Ludzas TN atnāca daudzi mūsu skolēni un pedagogi. Vēlāk īsfilmu literatūras stundā noskatījās desmitklasnieki.

Visvairāk apmeklētāju, arī mūsu skolēnu un pedagogu, bija vakara pasākumā „Dzeja iebrauc Ludzā”, kas notika Ludzas dzelzceļa stacijā. Arnis Slobožaņins dziedāja savas dziesmas un arī tautasdziesmas. Īpaši romantisku sendienu noskaņu radīja Isnaudas amatierteātra un BJC tērpu un aksesuāra pulciņa dalībnieki, kuri, ģērbušies aizgājušo gadu modes tērpos, arī lasīja dzeju. Tas bija līdz šim Ludzā nebijis dzejas un mūzikas sarīkojums.

Sestdienas Dzejas tirgus apmeklētāju skaita ziņā, protams, neizkonkurēja blakus ielā notiekošo gadatirgu, bet savs atbalstītāju pulciņš bija arī te. Isnaudas teātra bērni un pieaugušie bija iestudējuši dzejas kompozīciju, bet pie brīvā mikrofona uz mazās brīvdabas skatuves varēja uzstāties katrs, kurš vēlējās, lasot gan savu, gan citu autoru dzeju. Dzejoļus lasīja Amanda Leščinska (6.c), Laura Mortuzāne (6.a) un Ksenija Šitikova (7.a), skolotāja Līga Arcihoviča.  Pasākumu vadīja skolotāja Vanda Žulina.

Vēlāk bērniem bija iespēja strādāt radošajās darbnīcās un nofotografēties ar grāmatu varoņiem. Paldies Ludzas Galvenās bibliotēkas darbiniecēm par interesantajām idejām un iespēju piedalīties neparastajās Dzejas dienās.

Savukārt Bērnu bibliotēkā Ilga Kaupuža piedāvāja iesaistīties interaktīvajā nodarbībā par dzeju, grāmatām, E.Veidenbaumu, kura 150 gadu jubilejai šā gada svētki bija veltīti. Visas 6. un 7. klases ar interesi piedalījās šai nodarbībā.

Ceram uz turpmāku auglīgu sadarbību!

Protams, katrā klasē literatūras stundās septembra sākumā ir arī dzejas stundas.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

Lai lasītu vai lejuplādētu, spied uz bildes

pieejamiba 1

Kā mūs atrast

© 2021 Ludzas pilsētas ģimnāzija. Visas tiesības paturētas
Real time web analytics, Heat map tracking