4.a klases projekts "Ārstniecības augi"

m225.maijā 4.a klases skolēni prezentēja projektu, kur katrs pastāstīja par vienu ārstniecības augu, par drogu vākšanu, par auga ārstnieciskajām īpašībām, pielietojumu medicīnā, par tēju pagatavošanu. Uz šo pasākumu bijām uzaicinājuši 4.b klasi. Pasākuma noslēgumā dzērām kumelīšu un liepziedu tēju ar medu un brūkleņu ievārījumu.

Marija Bogomola, klases audzinātāja

 
4.a klases ekskursija 16.maijā

ek1 mazaVispirms braucām uz Rēzeknes 5.vidusskolas baseinu. Kopā ar mums baseinā peldējās sportiskās Markusa un Deivida māmiņas.

Tālāk mūs ceļš aizveda uz Mežvidu tomātu audzētavu, kur iepazināmies ar bioloģisko tomātu ražošanu tepat Latgalē. Mēs pat nejutām, kā, klausoties aizraujošo stāstījumu, bija aizritējusi vesela stunda. Un vēl. Cik smaržīgi un garšīgi ir tikko no zara noņemti tomāti!

 Ekskursijas noslēgumā paviesojāmies Stiglavas baznīcā. Priesteris A.Jonāns pastāstīja par baznīcu, aicināja būt draudzīgiem un izpalīdzīgiem, atļāva pazvanīt baznīcas zvanus. Tika dots brīdis klusai lūgšanai, kad katrs varēja padomāt un palūgties par kaut ko savu, īpašu.

Marija Bogomola, 4.a klases audzinātāja

 
4.b klase aktīvi piedalās konkursos

4b mazsAprīlī 4.b klase piedalījās Daugavpils Universitātes Svešvalodu fakultātes radošo darbu konkursā "Mana vācu valodas ĀBECE". Neieguvām godalgotas vietas, taču ir liels gandarījums par padarīto darbu un prieks par to, ka piedalāmies ne tikai vietējos konkursos, bet arī ārpus sava novada robežām. Mēs par piemiņu no konkursa rīkotājiem saņēmām APLIECINĀJUMUS un piemiņas nozīmītes.

4.b klase piedalās starptautiskajā zīmējumu konkursā "Bezdelīgas manā apkaimē", kur katrs skolēns zīmēja kādu bezdelīgas dzīves ainiņu. Konkursu koordinē Latvijas Ornitologu biedrība, zīmējumus vērtēs starptautiska žūrija. Rezultātus ar nepacietību gaidīsim pēc 2016.gada 1.jūlija.

Skaidrīte Pule, 4.b klases audzinātāja

 
6.b klase ZZ čempionāta pusfinālā

6b maza02.05.2016.
Ir noslēdzies "ZZ Čempionāta" pusfināls Valmierā. Dienas laikā, 28. aprīlī Jāņa Dāliņa stadionā 60 klases no Vidzemes un Latgales, demonstrēja savu fizisko gatavību, aso prātu, radošumu un neatlaidību, cīnoties par 18 vietām finālā, kas šogad notiks bērnu un jauniešu brīvdabas festivālā "ZZ Festivāls" Jūrmalā. Bet diemžēl veiksme nebija 6.b klases pusē un finālā netikām, bet guvām lieliskas emocijas, un pieredzi, kā arī ļoti labi pavadījām laiku.

Arī prāta un orientēšanās spēles klase bija izgājusi veiksmīgi, tieši pateicoties saprātīgumam, labi izplānojot maršrutu un sadalot atbildības jomas. Jāatzīst, ka arī klase ļoti veiksmīgi tika galā ar orientēšanos mežā, apliecinot to, ka "ZZ Čempionāts" patiešām ir universālas spēles, kas apvieno gan sportiskās iemaņas, gan erudīciju un, protams, arī saliedētību un savstarpējo cieņu.

Iluta Kaupuža, 6.b klases audzinātāja

  

10.c klase ZZ čempionāta pusfinālā

10c maza02.05.2016.
10.c klase pieņēma ZZ aicinājumu un piedalījās konkursā, kur atlases kārtā vajadzēja norādīt katra klases skolēna individualitāti "Viens pret miljonu" - ar ko katrs atšķiras no pārējiem, 2.uzdevumā tika izveidota klases bilde, kura parāda katra skolēna individualitāti, 3.uzdevums - klases logo, un 4. - līdzjutēju skaits - kas un kā atbalstīs mūsu komandu ZZ čempionātā. Veiksmīgi izpildot dotus uzdevumus mēs tikām pusfinālā, kurš notika 27.aprīlī Valmierā. Konkurence bija liela - 60 komandas. sacensības sastāvēja no 2 posmiem: Orientēšanas, kur meža teritorijā bija jāatrod jautājumi (katrā zonā 15, bet kopā 4 zonas) un atbildēt uz tiem. jautājumos tika pārbaudītas skolēnu zināšanas dažādās jomās: svešvalodās, bioloģija, zooloģija, ģeogrāfija, matemātika, kā arī kreativitāte, izdoma utt.; 2.posmā- spēles, kur četrās vietās jāizpilda dažādi konkursi uz klases saliedētības prasmēm un izdomu, ātro reakciju utt. 

Diemžēl ceļa zīmi uz finālu mēs nesaņemam, tomēr sapratām, ka gan zināšanām, gan saliedētībai un prasmēm sadarboties ir spēks un vērtība. 

Inese Vorza, 10.c klases audzinātāja

 
"Klases smiekli" 6.b klasē

6bKlases vakars 6.b klasē notika 5 februārī.

Vakara tēma "Klases smiekli".

Notika modes skate un karaoke vakars, kā arī neiztika bez dejām.

Iluta Kaupuža, 6.b klases audzinātāja

 

Meteņu svinības 10.c un 1.b klasē

Meteni 10.c09.02.2016.
Turpinot sadarbību ar sākumskolu, mēs – 10.c klases skolēni devāmies uz 1.b klasi, lai nosvinētu Meteņus kopā. Pasākuma gaitā pirmklasniekiem pastāstījāmpar Meteņiem, šo svētku tradīcijām un ticējumiem. Pirmklasnieki dalījās pieredzē ar tradīcijām, kā svin šos svētkus ģimenē.  Kopā visi devāmies jautrās rotaļās.

Vidusskolēni bija pārsteigti, cik paklausīgi un draudzīgi ir pirmklasnieki, ko var pamācīties no viņiem. Pasākums patika gan mazajiem, gan lielajiem.

Valerija Kovaļenko, 10.c klase

 
Jauni kolektīvi – kopīgi pasākumi

5.kl mazsLudzas pilsētas ģimnāzijas 5.a un 5.b klases audzēkņi pirmssvētku laikā gatavoja pārsteigumu saviem vecākiem – Ziemassvētku ieskaņas pasākumu, nostiprinot draudzību savā starpā, pārvarot bailes uzstāties, mācoties dāvināt prieku. Vecāku interese bija ļoti liela. Atnāca gandrīz visi. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šajā mācību gadā klase, kas atnāca no Mūzikas pamatskolas, tika sadalīta, jo skolēnu skaits nav tik liels, lai būtu trīs paralēlklases. Ar prieku jāatzīst, ka veidojas jauni, draudzīgi klašu kolektīvi. Abas klases sadarbojas brīvā laika organizēšanā: kopā gāja pārgājienā, tagad rīkoja kopīgu koncertu. Koncertprogrammā bija visdažādākie priekšnesumi, pirmoreiz uzstājās teātra pulciņš. Paldies mūzikas skolotājai Ainai Kairovai un latviešu valodas skolotājām Vandai Žulinai, Lailai Budrevičai. Pasākums sadraudzēja arī vecākus. Arī turpmāk plānojam rīkot kopīgus pasākumus paralēlklasēs.

Līga Batņa, Žanna Dukaļska, 5.klašu audzinātājas

 
No grāmatas uz dzīvi

1   2Ludzas pilsētas ģimnāzijas bibliotēka, pateicoties Ludzas novada pašvaldībai, katru gadu papildinās ar interesantām, mūsdienīgām grāmatām. Iepriecina tas, ka tie ir grāmatu komplekti, ko var lasīt visa klase vienlaikus.

Tā šogad 3.klasēs literārajā lasīšanā iepazīstamies ar Hollijas Vebas grāmatām. Angļu rakstniece bērniem saprotamā valodā caur emocionāliem pārzīvojumiem stāsta par dažādu dzīvnieku likteņiem dzīvnieku patversmē.

Mēs, 3.a klases 17 skolēni, aizverot grāmatas “Tobijs meklē jaunas mājas” pēdējo lappusi, sajutām nepieciešamību iepazīt īsto dzīvnieku patversmi. Tāpēc 2.decembrī devāmies uz Rēzeknes dzīvnieku patversmi, lai veiktu brīvprātīgo darbu tieši tā, kā to darīja grāmatas varoņi Greisa un Denijs.

Vecāku atbalstīti uz patversmi aizvedām vecas segas un dvieļus. Ar asarām acīs patversmes darbiniece stāstīja par dažādu dzīvnieku neparasto un grūto likteni. Pēc patversmes telpu un teritorijas apskates veicām arī brīvprātīgo darbu – daļa skolēnu ar klases audzinātāju devās tīrīt kaķu krātiņus, bet pārējie skolēni patversmes darbinieces un skolas psiholoģes uzraudzībā izveda sunīšus pastaigā. Skrēja suņi, pavadiņu turot, līdzi skrēja skolēni. Tik ilgu un jautru pastaigu sunīši sen jau nebija pieredzējuši! Mācību ekskursijas izskaņā visi kopā sajutām gandarījumu par paveikto darbu – grāmata izlasīta, reālā dzīvnieku patversmes dzīve iepazīta, labs darbs, Ziemassvētkus gaidot, izdarīts un kāds jauns mājas mīlulis noskatīts.

Ineta Misāne, 3.a klases audzinātāja 

Lai lasītu vai lejuplādētu, spied uz bildes

pieejamiba 1

Kā mūs atrast

© 2021 Ludzas pilsētas ģimnāzija. Visas tiesības paturētas
Real time web analytics, Heat map tracking