Mūzikls Ziemassvētku sarīkojumā

Muzikls 2014Ziemassvētku sarīkojums Ludzas pilsētas ģimnāzijā bija īpašs. Notika mūzikla „Pasaka par brīnumsvecīti” pirmizrāde. Ideja par mūzikla iestudēšanu skolotājai Ainai Kairovai radās jau pagājušajā gadā, kad viņa pirmoreiz noklausījās Andra Baloža muzikālās izrādes melodijas. Tā kā skolā ir daudz bērnu ar labām balsīm un viņi labprāt dzied, šīs projekts bija iespējams. Mūziklā piedalījās 22 dziedoši aktieri vecumā no 1. līdz pat 11. klasei. Galvenā – Brīnumsvecītes – loma tika uzticēta 4. klases skolniecei Elīnai Točelovskai. Solo partijas dziedāja arī Raivis Filimonovs – Ziemeļvējš, Anastasija Pavlovska – Sveču māte, Evija Vasiļonoka – Peļu māte, Linda Šaļapina, Madara Kozlova – Zaķi.

Izrādes veidošana ir komandas darbs, kas sākās jau septembrī, jo bija jāgādā tērpi, jānodrošina apsakņošana, gaismas, mēģinājumos jāizkopj ne tikai vokālās prasmes, bet arī aktiermeistarības elementi. Režisore Aina Kairova pateicas visiem, kas palīdzēja mūzikla tapšanā: Raivim Isakovičam, Mārtiņam Greckim, Gunitai Misānei, aktieru vecākiem, kolēģiem, kas strādāja kopā ar viņu. Protams, īpašs paldies katram izrādes dalībniekam: visi strādāja ļoti apzinīgi, jo dalība šai projektā bija paša brīva izvēle.

Mūzikls skolā tika izrādīts četras reizes, bija uzaicināti aktieru vecāki, skolotāji, kas tagad pensijā, par šo projektu bija veidots sižets Latgales televīzijā. Tā bija laba pieredzes skola ne tikai dalībniekiem, bet arī klausītājiem, jo liela daļa klātienē mūzikla izrādi redzēja un klausījās pirmo reizi. Pretēji sakāmvārda apgalvojumam, šoreiz „pirmie kucēni nebija jāslīcina”.

Skolotāja Vanda Žulina


Projekts „Ej droši pasaulē!”

Pasaule mazsProjekts „Ej droši pasaulē!” novembra nogalē ciemojās Ludzas pirmskolas iestādēs „Rūķītis” un „Pasaciņa”. Uzvedumu noskatījās pirmsskolas vidējo un vecāko grupiņu bērni. Viņi aktīvi iesaistījās, līdzdarbojās un sajūsminājās par uzveduma varoņiem- Šreku, Feju, Mikrobu.

LPĢ direktore Dzidra Dukšta uzrunāja klātesošos un uzaicināja „Rūķīša” un „Pasaciņas” vecāko grupiņu bērnus un audzinātājas uz rotaļu pēcpusdienu janvārī Ludzas pilsētas ģimnāzijā.

Ar šo uzstāšanos noslēdzās projekts „Ej droši pasaulē!”. Esam gandarīti par paveikto! Paldies skolotājiem un skolēniem par atsaucību un atbalstu!

Projekta vadītāja Ineta Abricka


Ražo, reklamē un pārdod paši

Novembrī Ludzas BJC darbu uzsāka jauns pulciņš uzņēmējdarbībā. Apzīmējums „ pulciņš” īsteni neatbilst šī nodibinājuma statusam, jo patiesībā Ludzas pilsētas ģimnāzijā ir izveidoti divi Skolēnu mācību uzņēmumi. Tos izveidoja un vada skolotāja Inese Gorbunova. SMU ir jauno uzņēmēju skola, kas veido pirmās pamatprasmes ne tikai kāda produkta ražošanā, bet arī reklamēšanā un pārdošanā. Firmā „Dāvaniņa”, kurā izgatavo apsveikuma atklātnītes, rokdarbus – svētku dāvaniņas, darbojas meitenes, bet grupā „ Koklauzēji” – zēni. Puiši gatavo koka dēlīšus, lāpstiņas un piekariņus. Pirmais pārbaudījums bija SMU gadatirgū Malnavā 16.decembrī, 20.decembrī bērni pārdeva savus darbus Amatnieku tirdziņā Ludzā un rokdarbu izstādē novada domē. Gandrīz viss saražotais tika pārdots. Sākums labs. Tagad galvenais – paplašināt ražošanu un noturēties.

Skolotāja Gorbunova pateicas par atbalstu un palīdzību kolēģiem Vijai Plenkovai un Viktoram Kuprevičam.

Skolotāja Vanda Žulina


Dziesmu maratons Latvijas dzimšanas dienā

Mana dz 1   Mana dz 2Jau astoto reizi, Latvijas dzimšanas dienu sagaidot, LPĢ notiek dziesmu konkurss, kurā piedalās visi skolēni, neatkarīgi no viņu dziedātprasmes. Saka taču, ka latvieši ir dziedātājtauta, tāpēc šāds svinēšanas veids ir mūsu valsts svētkiem piemērots. Notiek divi koncerti – 1.-6. un 7.-12. klašu grupā. Programmā šoreiz bija dažādu laiku un dažādu autoru dziesmas. Vecāko klašu koncerts turpinājās 2,5 stundas. Visemocionālākais bija 9.a klases priekšnesums – veltījums Nikam Matvejevam. Lielākā daļa klašu kolektīvu saņēma I pakāpes diplomus, bet ne jau tas ir svarīgākais. Svarīga ir uzstāšanās pieredze, spēja klasē vienoties kopīgam darbam. Kā paraugs un iedvesmas avots vienmēr ir Valsts Robežsardzes kora uzstāšanās, kas arī šogad sagādāja prieku un radīja īstu Valsts svētku noskaņu.

Skolotāja Vanda Žulina


Dzejas dienās tiekamies ar novadniecēm

Šā rudens Dzejas dienu pasākums skolā tika veltīts mūsu novadniecēm, kuras savas emocijas un atziņas spēj pateikt dzejas valodā. Vidusskolēni poētiskajā kafejnīcā tikās ar Anitu Šneideri Kairišu un Līgu Rundāni. Abas dzejas autores ir ar ļoti atšķirīgu dzejas rokrakstu. Līga Rundāne pamatā dzejo latgaliski. Viņas asociāciju valoda liek domāt un iedziļināties dzīves problēmās, tautas likteņgaitās. Par šīm pašām tēmām raksta arī Anita Šneidere, bet viņas dzejas valoda un izteiksmes līdzekļi ir citi. Anita Šneidere ir dzimusi vidzemniece, nāk Ojāra Vācieša bērnības zemes. Saruna par dzeju izvērtās interesanta. Paldies par poētiskās kafejnīcas organizēšanu skatuves runas pulciņa dalībniekiem, Gintam Sarkanim – par muzikālo noformējumu. Pēc sarīkojuma daudziem bija vēlme rīkot līdzīgu dzejas vakaru. Varbūt tas izdosies II semestrī.

Skolotāja Vanda Žulina


Gaismas pilī – mūsu skolēni

gaismas pils maza8. septembrī, starptautiskajā lasītprasmes dienā, pa Rīgas ielām uz Gaismas pili lepni soļoja teatralizēts gājiens. Dažādu grāmatu varoņu maskās tērpušies, te soļoja domrakstu konkursa „Kā atmodināt Saulcerīti” dalībnieki, arī mūs skolēni.

Lepnums par to, ka grāmatā, kurā ievietoti 72 labākie darbi, ir arī trīs LPĢ skolēnu sacerējumi (bija iesūtīti 259 darbi). Grāmatu atklāj 4.b klases skolnieka Roberta Žeikara mūsdienu pasaka, publicēti arī Ata Austra Kalvīša un Alises Čepules darbi.

Grāmata ir izlasāma skolas bibliotēkā.

Skolotāja Vanda Žulina


Pirmklasniekus sagaida Buratino

bu mazaSeptembrī pirmklasnieki iepazinās ar skolas bibliotēku. Lai pirmais gājiens uz skolas grāmatu krātuvi paliktu atmiņā, bērnus te sagaidīja Buratino. Bērni pārliecinājās, cik dažādas var būt grāmatas. Viņi pašķirstīja biezās enciklopēdijas, mazās kabatas formāta grāmatiņas, izpētīja grāmatu plauktu saturu, izkārtojumu. Bibliotēkas vadītāja Elita Romanovska iepazīstināja ar iekšējās kārtības noteikumiem. Katrs pirmklasnieks pārliecinājās, ka viņam ir sava lasītāja karte, ka katra grāmata, ko viņš lieto, ir daļa no skolas grāmatu krājuma, kas jāsaudzē un jāsaglabā nākamajām klasēm.

Skolotāja Vanda Žulina


Citāds pirmais septembris

se mazaLudzas galvenā bibliotēka šogad realizēja projektu „Citāds pirmais septembris”. Tajā iesaistījās arī LPĢ bibliotēka. Tautas namā sākumskolas skolēni jautrā, nepiespiestā gaisotnē rotaļājoties un aktīvi iesaistoties sarunās, satikās ar dažādiem grāmatu varoņiem. Vinnija Pūka lomā iejutās Elita Romanovska, Buratino – Vanda Žulina. Pasākuma galvenais mērķis bija ieinteresēt bērnus lasīt. Varbūt kāds no dalībniekiem tiešām izlasīs grāmatu, kur darbojas kāds no šiem varoņiem. Protams, tā ir arī iespēja padarīt interesantāku 1. septembra tradicionālo svinēšanu.

Liels ieguvums ir šim projektam darinātās krāšņās maskas, ko varēsim izmantot arī savā skolā.

Skolotāja Vanda Žulina

Lai lasītu vai lejuplādētu, spied uz bildes

pieejamiba 1

Kā mūs atrast

© 2021 Ludzas pilsētas ģimnāzija. Visas tiesības paturētas
Real time web analytics, Heat map tracking