Karjeras diena televīzijas platformā “Tava klase” - par ceļu no skolā iegūtajām zināšanām līdz profesijaiInformatīvs plakāts par karjeras raidījumiem izglītības TV platformā “Tava klase”

Sākot ar 19. februāri izglītības TV platforma “Tava klase” septiņas piektdienas piedāvā “Karjeras dienu” - neformālas sarunas visas dienas garumā ar visdažādāko nozaru pārstāvjiem, kuri ar savu profesionālo darbošanos iedvesmo un aizrauj. Raidījumu mērķis ir palīdzēt skolas vecuma bērniem un jauniešiem ieraudzīt veidu, kā skolā gūto pieredzi un zināšanas izmantot, meklējot ceļu profesijā.

“Karjeras dienas” ēters ir sadalīts vairākos sarunu blokos, atbilstoši skolēnu vecuma grupām: 1.-3. klase; 4.-6. klase; 7.-9. klase; 10.-12. klase.
Katrai klašu grupai paredzētās sarunas brīvā stilā vadīs Izglītības un zinātnes ministrijas moderatori, kas uzturēs gan nepiespiestu atmosfēru, gan rūpēsies, lai tiktu atklāta katras profesijas esence.

Starp sarunu blokiem paredzētas TV nodarbības, kas ļaus skatītājiem pārslēgt uzmanību un atpūsties - gan padziedāt, gan izkustēties, sportojot vai dejojot.

Katras piektdienas noslēdzošo epizodi plkst. 14.30 “Vecāku stunda” vada psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs.  Raidījuma vadītājs kopā ar programmas viesiem – attiecību veidošanas un izglītības ekspertiem – skaidros iespējamās problēmsituācijas, kas ģimenēs rodas saistībā ar attālinātajām norisēm darbā, mācībās un sadzīvē. “Vecāku stunda” veidota sadarbībā ar portālu mammamuntetiem.lv

“Karjeras diena” virszemes TV apraidē būs skatāma televīzijas kanālā ReTV no 19. februāra - 9. aprīlim piektdienās no pulksten 8.30 līdz 15.00.

Autors: IZM Publicēts: 19.02.2021.

Svarīga informācija karjeras nedēļai!

• Atgādinām, ka abas diskusijas notiks @TavaiKarjerai Facebook kontā. Aicinām sekot @TavaiKarjerai
  • Atgādinājuma ziņu par vecāku diskusiju @TavaiKarjerai izvietosim no rīta 28.10. ar aicinājumu sekot līdzi tiešraidei plkst.19.00. (tāpat arī jauniešu diskusijai, kurai paziņojumu izvietosim 27.10. pēcpusdienā).
  • Šajā sakarā ir jāreģistrējas Facebook kontā. No Jūsu konta jāpāriet @TavaiKarjerai laika joslā.
  • Attiecīgi noteiktā laikā sāksies tiešraide.
  • Ja gadījumā kaut kas nesanāk un uzreiz nerāda, tad var vēlreiz iziet no konta laika joslas un atiet atpakaļ vai nospiest “Refresh” pogu.
  • Lai atvieglotu vērošanas un pieslēgšanās procedūru, ja tehniski būs iespējams, tad nosūtīsim tiešraides saiti Jūsu koordinatoriem arī e-pastā. (PKK E.Rimicāne to pārsūtīs e-klases pastā vecākiem un skolēniem)
  • Pēc diskusiju tiešraidēm tās pilnā apmērā varēs noskatīties ierakstā un būs pieejamas VIAA mājas lapā.

Vecākiem paredzētas animācijas, kurās ietvertas biežāk pieļautās kļūdas, vecākiem iesaistoties bērna karjeras jautājumu risināšanā:

1. Karjeras nedēļa. Klau! Sadzirdi un liec aiz auss! Animācija: Jaunieša saruna ar vecākiem https://www.youtube.com/watch?v=OvBVHWDDIkU
  2. Karjeras nedēļa. Klau! Sadzirdi un liec aiz auss! Animācija: Dēls vēlas apgūt profesiju https://www.youtube.com/watch?v=M6VQS1LO2as
  3. Karjeras nedēļa. Klau! Sadzirdi un liec aiz auss! Animācija: Vecāki virza meitu medicīnā https://www.youtube.com/watch?v=zzh25VRmgog