Jaunākā un vērtīgākā literatūra izglītības un karjeras speciālistiem, kā arī skolēnu vecākiem

kg1Latvijas izglītības sistēma

Materiālā "Latvijas izglītības sistēma" varat iepazīties ar Latvijas izglītības sistēmas shematisko attēlojumu un izglītības pakāpju aprakstu sākot no pirmskolas izglītības līdz doktorantūrai.

kg2Karjeras izglītība skolā (2010)

„Karjeras izglītība skolā” ir informatīvi metodisks materiāls par Latvijas skolu pieredzi karjeras izglītības īstenošanā. Tas veidots kā palīglīdzeklis ideju rosināšanai Latvijas vispārizglītojošo skolu administratīvajam, pedagoģiskajam, kā arī atbalsta personālam, integrējot karjeras izglītību pēctecīgā un secīgā izglītības procesā.

kg3Karjeras vadības prasmes mācību priekšmetu standartu saturā

Kā noslogotajā vispārējās izglītības programmā atrast iespēju bērniem mācīt karjeras vadības prasmes? Kāpēc tas jādara, un kas ir karjeras vadības prasmes? Uz šiem bieži uzdotajiem jautājumiem sniedz atbildes buklets "Karjeras vadības prasmes mācību priekšmetu standartu saturā".
LEJUPIELĀDĒT

kg4Mans bērns izvēlas karjeru (2010)

Grāmata „Mans bērns izvēlas karjeru”  palīdzēs vecākiem aktīvāk līdzdarboties savu bērnu profesionālās karjeras plānošanā.
Tā ir domāta vecākiem, kuri vēlas labāk izprast savu atvašu vecumposmu īpatnības un veiksmīgāk piedalīties viņu karjeras plānošanā.
LEJUPIELĀDĒT

kg5Darba burtnīca sekmīgai dzīvei un karjerai “Mans Karjeras stāsts”

Darba burtnīcu „Mans karjeras stāsts” var izmantot individuāli vai grupās. Tā virza refleksiju un palīdz izprast darba nozīmi un jēgu cilvēka dzīvē. Darba burtnīcā izmantotie autobiogrāfiskie karjeras konsultēšanas principi var palīdzēt pieņemt lēmumus saistībā ar pārmaiņām dzīvē, vai ar turpmāko karjeras ievirzi.

Pedagogi burtnīcu var izmantot karjeras izglītības programmas ietvaros vidusskolā vai augstskolā. Tā pilnveidos skolēnu vai studentu spēju izstāstīt, noklausīties un skaidrāk, ar lielāku izpratni pārveidot savu dzīves un topošās karjeras stāstu, lai to īstenotu mācībās un darbā.

Darba burtnīca papildina Euroguidance 2017. gada M. Savicka izdevumu “Dzīves plānošanas rokasgrāmata”.

kg6Iespēju Eiropa - PLOTEUS

Informatīvais buklets tapis ar Eiropas Savienības izglītības programmas Leonardo da Vinci atbalstu. Tas piedāvā iepazīties ar Eiropas Komisijas portāla PLOTEUS (the Portal on Learning Opportunities Throughout the European Space) darbību un informācijas daudzveidību.

PLOTEUS mērķis ir palīdzēt studentiem, darba meklētājiem, strādniekiem, vecākiem, profesionālās orientācijas konsultantiem un skolotājiem atrast informāciju par izglītošanās iespējām, apmaiņas programmām un stipendiju (Erasmus, Leonardo da Vinci, Socrates, Tempus) pieejamību Eiropas valstīs, dzīvošanas izmaksām, mācību maksu, mājokļa meklēšanu, studiju un darba tiesisko regulējumu un citām vispārīgām ziņām par Eiropas valstīm.