Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

Esi līderis!

"Esi līderis!" aktivitātes 2017./2018. mācību gadā
 
11.aprīlī par vides projektu konkursu

Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēniem ir iespēja piedalīties Projekts "Esi Līderis" , katru gadu tiek rīkots konkurss "Es savi videi". Arī mūsu komanda "DO-RE-MI" (sast. Ērika Miziša Edvīns Mekšs Ērika Kuzmina) jau otro gadu izstrādā savu projektu šim konkursam. Un mūsu šī gada projekts ir - koka foto rāmju izgatavošana.
Vēlos pastāstīt, kā mums veicās konkursa laikā :)
Mūsu pilsētā jaunieši ir izveidojuši savu uzņēmumu – picēriju Astotais Rajons, kas ir populāra atpūtas vieta gan pilsētas iedzīvotājiem, gan tūristiem. Ludzas centrā ir lielisks Ludzas Tautas nams, kurā ik mēnesi notiek dažāda veida pasākumi. Un arī mūsu skola Ludzas Pilsetas Ģimnāzija – jauka un draudzīga vieta gan skolēniem, gan skolotājiem. Kā mēs varam uzlabot savu pilsētvidi? Izdomājām, ka tautas nama, picērijas un skolas teritorijās vēlamies izvietot foto rāmjus, kas būtu lieliska vieta izlaiduma foto veidošanai, tūristu piesaistīšanai un vienkārši kaut kas svaigs un nebijis mūsu pilsētā. Devāmies pie skolas direktores ar ideju, viņa mūs uzklausīja, atbalstīja ideju, un mēs ķērāmies pie darba. Atradām sponsorus, kuri ziedoja koka dēļus – kokzāģētavas SIA „Mauriņi” īpašnieks Gojeva kungs bija ļoti atsaucīgs un bez jebkādām problēmām dienas laikā sagatavoja mums nepieciešamos materiālus. Ludzas domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs norīkoja transportu un nogādāja materiālus pie meistara – Juris Isakovičs, kurš bija ļoti atsaucīgs un brīvprātīgi piekrita mums palīdzēt. Skola mums sponsorēja visus nepieciešamos līdzekļus darba tapšanai – otas, krāsas, skrūvītes, pinotexu.
Lai foto rāmji nebūtu garlaicīgi, nolēmām tos izrotāt ar latvju etnogrāfiskām zīmēm, kas lieliski iederēsies arī Latvijas simtgades pasākumu norisē.
2 nedēļu laikā foto rāmji bija gatavi! Pateicamies arī mājturības skolotājam Viktoram Kuprevičam, kurš palīdzēja mums izgatavot latvju zīmes un uzrakstu "Ludza". Šodien nogādājām foto rāmjus pie Ludzas tautas nama vadītājas Valentīna Razumovska un uz picēriju Astotais Rajons, milzīgs paldies picērijas jauniešiem par gardu picu!
Mēs ļoti vēlamies pateikt milzumlielu PALDIES visiem, kuri mūs atbalstīja, palīdzēja un sniedza padomus! Iesakām visiem meistaru ar ZELTA rokām - Juris Isakovičs, paldies Tev liels, nedomājām, ka mūsu fantāzijas sakritīs ar realitāti!
Paldies Projekts "Esi Līderis", ka mums ir motivācija darboties! Mūsu atziņas galvenokārt ir tādas, ka, ja cilvēks vēlas, tad viņš var paveikt visu, pat neiespējamo, jo projekta sākumā mums likās, ka atrast meistaru, kurš brīvprātīgi varēs izgatavot mums foto rāmjus, ir praktiski neiespējami.
Mēs – skolēni – varam paveikt kādu labu darbu arī savas pilsētas labā!

10.klase par vides konkursu

esi 1  esi 2    

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 10.b klases skolēni - Amanda Cabule un  Lāsma Policāne - izveidoja komandu "Pavasara saulesstari!", ar mērķi piedalīties vides projektu konkursā.

Nāk pavasaris, atlidos daudz gājputnu, tāpēc mēs nolēmām palīdzēt kaut mazai daļiņai ar mājvietu. Izdomājām uzdāvināt būrīšus privātmāju īpašniekiem, lai viņi rūpējas un priecājas par putniņiem būros, kurus būsim izgatavojušas savām rokām. Pastāstījām par savu ideju direktorei un skolotājām, visi bija tikai par.

Lai būrīši nebūtu garlaicīgi, būtu uzmanību piesaistoši, interesanti un krāšņi, nolēmām iesaistīt citus skolēnus būrīšu krāsošanā, lai viņi arī iedot daļiņu no sevis apkārtnei.

 
Mūsu līderes – "Ceļā uz bagātību"

02.03.2018.
23. februārī Jēkabpilī notika biznesa spēļu konkursa "Ceļš uz bagātību" pusfināls Latgales komandām Šogad konkursā LPĢ līderus pārstāvējām mēs - divas 10.b klases meiteņu komandas: "Enerģija" (Jeļizaveta un Glorija) un "Betmenes" (Sintija, Amanda un Lāsma).

Mums bija jāiejūtas jaundibināmas basketbola komandas menedžera lomā- jāorganizē komandas finanses, jānodrošina spēlētāju sastāvs 10 gadu garumā. Veiksmes faktors šoreiz noteica gandrīz visu (kredītprocenti un starta pozīcijas tika izlozētas), un tas šoreiz nebija mūsu komandām labvēlīgs. Tomēr sapratām, cik svarīgs ir biznesa partneris un komunikācijas prasmes. Arī reālajā dzīvē biznesā ne vienmēr veicas spoži, bet pat neveiksmes dod pieredzi un rūdījumu.

Toties vēlāk, kad Jēkabpils Sporta nama menedžeris izrādīja sporta centru un organizēja sportiskās aktivitātes - stafetes ar basketbola elementiem, Jelizaveta un Glorija ieņēma uzvarētāju pjedestāla 2. un 3. pakāpienu!

Paldies pašvaldībai par materiālo atbalstu un īpaši jaukajam šoferītim Aivaram, kurš par mums tik ļoti rūpējās!

                        Amanda Cabule, Sintija Apeine, 10.b klases skolnieces

 

26.01.2018. Ērika Kuzmina (11.b) izcīnījusi 2.vietu projekta "Esi līderis!" konkursā vidusskolēniem "Līderis manā dzimtas kokā" (skolotāja Ieva Eriņa)

 

Biznesa spēle Ludzas pilsētas ģimnāzijā

IMG 5599 m 11.01.2018.
2018. gada 9. janvārī Ludzas pilsētas ģimnāzijas vidusskolēni, projekta "Esi līderis!" dalībnieki, iejutās biznesmeņu lomā, izspēlējot galda spēli "Cashflow". Spēle ilga apmēram 3 stundas. Skolēni labi pavadīja laiku, mācījās biznesa un lēmumu pieņemšanas stratēģijas, saprata svešvalodas apguves nepieciešamību.

Diāna Ameļko, Anastasija Višņakova, 11.b

 

Biznesa spēļu naktī  Kandavā mūsējiem veicas!

Esi lideris 2 30.11.2017.
Ludzas pilsētas ģimnāzijas vidusskolēni jau vairākus gadus veiksmīgi darbojas projektā "Esi līderis!" Darbu vada skolotāja Ieva Eriņa. Šai projektā ir iespēja apgūt uzņēmējdarbībā nepieciešamās prasmes, attīstīt sevī tās rakstura iezīmes, kas vajadzīgas veiksmīgas karjeras veidošanai.

 Viens no darba veidiem ir biznesa spēles. Novembra beigās jaunos līderus no visiem Latvijas novadiem uzņēma Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola. Spēlē "Uzsāc biznesu" piedalījās 97 vidusskolēni, viņu vidū arī mūsējie. Par uzvarētājiem kļuva 16 veiksmīgākie. Labāko skaitā ir LPĢ skolnieces Jeļizaveta Haindrava (10.b) un Glorija Demkova (10.b). Apsveicam!

Bet arī tiem, kuri šoreiz nebija līderi, bija vērts braukt tālo ceļu, lai piedalītos Spēļu naktī. Ir gan jauni iespaidi, gan arī pieredze.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Lideru sk

"Esi līderis!" aktivitātes 2016./2017. mācību gadā

Līderu aktivitātes aprīlī

La125.04.2017.
7.aprīlī komanda "Wallsteet" - Artis Laganovskis, Sandis Čerņavskis un Mihails Sidorins - piedalījās Biznesa spēles "Ceļš uz bagātību" finālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Uz finālspēli tika uzaicinātas 9 stiprākās komandas (pavisam spēlē piedalījās 72 komandas) Sīvā konkurencē puiši izcīnīja 6.vietu, apsteidzot abas pārējās Latgales reģiona komandas.

Zēni nav īpaši apmierināti ar rezultātu, jo saprot, ka tas varēja būt labāks. Artis atzīst, ka mazliet pietrūka uzmanības aprēķinos un zināšanu grāmatvedībā un mārketingā. Sandis saka - sarežģīti šķita spēles noteikumi: sapratām, ka, tos klausoties, vajadzēja arī pierakstīt, bet Mihails ir priecīgs par to, ka sajutās līdzvērtīgs pārējiem Latvijas skolēniem un pat nebija īpaši pamanāms tas, kurš ir 10., kurš 12. klases pārstāvis.

21.aprīlī projekta "Esi līderis" dalībnieki devās uz Rīgas domi, lai piedalītos pasākumā "Līderu diena 2017" un prezentētu izstrādātos projektus Vides projektu konkursā. Konkursa finālā bija iespēja prezentēt tikai 12 Latvijas skolēnu izstrādātos projektus - starp tiem arī abi mūsējie. Neklātienē tika vērtēta projekta aktualitāte, tehniskais apraksts, finanšu aprēķini, logo, prezentācija. Savukārt klātienē žūrija vērtēja komandas vizuālo izskatu, stāju, valodas kultūru, arī spēju pamatot projekta lietderību un 'dzīvotspēju'.

10.a klases komanda "LGLE" izstrādāja un realizēja projektu "Āra dambretes laukums", bet otra 10.klases komanda "Jumis",  projektu "Svečturu izgatavošana". Šoreiz laureātu vidū neesam, bet ieguvām pieredzi ne tikai projektu noformēšanā, bet arī sapratām, kas ir laba un pārliecinoša prezentācija, oriģināla ideja, spēja ātri un lakoniski atbildēt uz jautājumiem.

Savukārt tie skolēni, kuri šogad nesaņēmās projekta izstrādei, saprata, ka vajag mēģināt, ka tikai darot var iemācīties, gūt pieredzi, pierast pie uzstāšanās lielas auditorijas priekšā.

Informāciju apkopoja skolotāja Ieva Eriņa

 

Wa 16.03.2017.
7.martā Ludzas pilsētas ģimnāzijas topošie uzņēmēji piedalījās biznesa spēlēs "Ceļā uz bagātību". Biznesa spēļu mērķis ir attīstīt biznesa domāšanu, uzņēmējspējas, īpašu uzmanību pievēršot zināšanu praktiskai pielietošanai reālās biznesa situācijās, faktoru analīzei, lēmumu pieņemšanai, prasmēm plānot un domāt tālredzīgi.

Spēlē piedalījās 8 mūsu skolas komandas, kuru uzdevums bija iejusties maiznīcas "Liepkalni" sadarbības partneru lomā un izplānot biznesa stratēģiju mēnesim, izdomāt, kā risināt radušās problēmas un kā iegūt vislielāko peļņu. Šoreiz vislabāk veicās komandai "Wallstreet" - Sandis, Artis un Mihails spēlē ieguva 22.5 punktus no 23 iespējamiem un 2. vietu. Labi veicās arī komandai "Uģīši" (20 punkti) un "Nezinīši" (19 punkti). Ieguvēji bija visi - sapratām, cik svarīgi būt ātram, precīzam un prast sevi prezentēt.

Ieva Eriņa, projekta "Esi līderis!" vadītāja

 

El 12 2016 05.12.2016.
Jaunie līderi oktobrī piedalījās konkursā "Galdiņ, klājies!". Uzdevums bija sagatavoties Kristapa Porziņģa sagaidīšanai - izveidot ēdienkarti, ielūgumu, noformēt galdu. Konkursā piedalījās 2 komandas-11.b un 10.ab klases skolēni. Abu komandu veikums tika novērtēts labi- pietrūka vien1 un 2 punktu līdz godalgotajai trešajai vietai.

25. novembrī 15 Ludzas pilsētas ģimnāzijas topošie līderi devās uz Cesvaini, lai piedalītos spēlē- konkursā "Uzsāc biznesu!". Skolas zālē pulcējās jaunieši no visas Latvijas. Katrs izlozējām savu numuru un vietu pie spēļu galda, iepazināmies ar komandas biedriem, un spēle varēja sākties!

4 stundu laikā izbaudījām, ko nozīmē uzsākt biznesu, riskēt ar īpašumiem, ieguldīt līdzekļus ražošanā, kā naudu krāt un tērēt, kā piedalīties izsolē un ko nozīmē veiksme vai tās trūkums biznesā. Tā bija vienreizēja iespēja iejusties pilsētas īpašnieka un miljonāra lomā! Mums patika. Un veicās. Uģis (10.b), Anastasija (11.b), Angelika (11.b) šajā spēlē bija veiksmīgākie mūsu līderi un ieguva novērtējumu "IZCILI!" un iespēju piedalīties biznesa spēles finālā Rīgā.

Biznesa spēles ir laba iespēja, kā pavadīt brīvo laiku, asināt prātu un attīstīt domāšanu. Šajā spēlē nav zaudētāju, jo ieguvēji ir visi, arī tie, kuriem ne tik ļoti paveicas!

Decembrī piedalījāmies video īsfilmu konkursā. Uzņēmīgākie šoreiz 11. klases jaunie līderi- 11b. klases 2 komandas radīja īsfilmas par tēmu "Naudas maks!" (saite uz video). Uzvarētāju noteica portāla draugiem.lv lietotāji, balsojot ar savu "man patīk". Paldies visiem atbalstītājiem un balsotājiem! Šoreiz gan uzvarētāju pjedestālu sasniegt neizdevās, tomēr tā bija iespēja būt scenārija autoriem, režisoriem, operatoriem, menedžeriem… Sapratām, cik svarīgi ir visu laikus saplānot un sākt darbu! Uzvaras, protams, ir saldas, bet esam sapratuši, ka interesants un mūs bagātinošs ir arī gatavošanās process.

Projekta "Esi Līderis!" aktivitātes fiksēja Ērika Kuzmina (10.b)

 

Projekts "Esi līderis!" Ludzas pilsētas ģimnāzijā

Esi liderisŠogad pirmo reizi mūsu skola piedalās projektā “Esi līderis”. Projektā 10. klases skolēni apgūst lietišķo etiķeti, mārketingu. 11., 12. Klasē - grāmatvedību, uzņēmējdarbības pamatus, menedžmentu. Mācāmies arī to, kā darboties komandā, kā rīkoties dažādās situācijās, kā tikt galā ar konkurenci, kā gūt panākumus. Šis projekts lieliski ieliek pamatus uzņēmējdarbības jomā un māca domāt kā jaunajiem uzņēmējiem. Lai gan šis mums ir pirmais gads, tik un tā guvām labus panākumus.

Mācību gada gaitā norisinājās daudz dažādu konkursu. Rudenī - video konkurss “Līderi aug mūsu skolā”, par kuru skolnieces no 10.b – Daiga Sarkane, Anastasija Smoļņakova un Jūlija Garbuzova - ieguva pirmo vietu skatītāju balsojumā. Konkurence bija liela, bet komandas darbs un komunikāciju prasme palīdzēja uzvarēt.

Februārī piedalījāmies biznesa spēlēs ”Ceļš uz bagātību”, kur pierādījām, ka spējam stratēģiski domāt un rīkoties. Šoreiz laureātu skaitā neiekļuvām, bet divas mūsu komandas no 3.vietas atpalika vien par nieka 3 punktiem.

Pavisam nesen noslēdzās konkurss “Es savai videi”. No mūsu skolas uz projektu aizstāvēšanu tika uzaicinātas trīs komandas- Sanita Grahoļska un Angelika Krivenoka (10.b) (“Puķupodiņi no otrreiz izmantojamiem materiāliem”), Anastasija Smoļņakova, Vaira Breidaka, Jūlija Garbuzova, Kristiāna Kopeika (10.b) (“Mantu kastu izgatavošana”), Raivis Isakovičs, Agita Vasiļjeva, Valerija Kovaļenko, Laura Līvmane (10.c) (“Skolas krēslu atjaunošana”). Lai iekļūtu finālistu kārtā, projekts bija gan jāizstrādā ‘uz papīra’, gan jārealizē praktiski. Katrai komandai bija interesants produkts, kuru vajadzēja prezentēt 15. aprīlī Rīgā, Latvijas Universitātes Mazajā aulā. Prezentāciju novērtēja žūrija, bet auditorijā bija “Esi līderis!” dalībnieki no visas Latvijas. Šoreiz paveicās mūsu komandai “Uzņēmēji” – Raivim, Agitai, Valerijai un Laurai. Projekts “Skolas krēslu atjaunošana” šķita aktuāls un interesants prasīgajai žūrijai un ieguva 2. vietu konkursā.

Apbalvoja arī konkursa “Līderi aug mūsu skolā” uzvarētājus. Mājās braucām priecīgi par iegūto pieredzi un balvām.

Noderīgu un interesantu informāciju ieguvām arī ekskursijā pa Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru. Iepazinām gan moderno, izziņas procesu veicinošo vidi, gan mācību virzienus un iespējas. Īpaši piesaistīja atraktīvā ķīmijas pasniedzēja stāstījums.

Paldies sakām Ludzas novada pašvaldībai un skolas administrācijai par mūsu Lielo Iespēju piedalīties projektā! Projekts “Esi līderis!” ir LUMA īstenots maksas pakalpojums Latvijas skolu jauniešiem. Mūsu novada pašvaldība ir viena no tām, kura sedz vairāk kā pusi no skolēnu mēneša maksas, atbalsta mūsu līdzdalību konkursos un pasākumos finansiāli. Paldies par mūsu pieredzi un iespēju!

Daiga Sarkane. Linda Mičule 10.b klase

Esi lideris

Esi līderis! (plakāts)

Informācija par projektu

Aicinām uzņēmīgākos, drosmīgākos, mērķtiecīgākos un atraktīvākos jauniešus un skolotājus piedalīties Vislatvijas skolu projektā „Esi Līderis!”, kurā jau ir piedalījušies 12036 skolēnu no 152 skolām. Projektu dalībnieki ir drosmīgi un mērķtiecīgi kā arī, protams, uz veiksmi tendēti jaunieši visā Latvijā!

Projekts „Esi Līderis!” mērķis ir veicināt skolēna zināšanu un prasmju apguvi, attieksmju un vērtību veidošanos, lai jauniešus motivētu iegūt daudzpusīgas zināšanas uzņēmējdarbībā un personības attīstībā. Turklāt, projekts „Esi Līderis!” rūpējas ne tiki par saviem jauniešiem, bet arī par skolotājiem, piedāvājot apgūt bezmaksas dažādas pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas. Programmas saskaņotas un apstiprinātas Izglītības un zinātnes ministrijā.

Piedaloties projektā „Esi Līderis” jauniešiem ir iespēja:

 • Iegūt Valsts akreditētu profesionālās pilnveides apliecību
 • Iegūt iemaņas uzņēmējdarbībā un projektu veidošanā
 • Sekmēt individuālo konkurenci darba tirgū
 • Veicināt studiju uzsākšanu
 • Iespēja lietderīgi, aizraujoši un pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku attīstot savu personību
 • Jaunu kontaktu veidošanas
 • Iespēja piedalīties dažādos konkursos un pasākumos
 • Iespēja piedalīties izzinošos ceļojumos pa Eiropu
 • Un daudzi citi personības un profesionālo prasmju attīstoši pasākumi 3 gadu garumā

Paralēli skolā apgūstamajiem priekšmetiem – skolēniem ir iespēja ērtā un vienkāršā veidā apgūt vēl 7 komerczinību priekšmetus, kas jauniešu sagatavo turpmākajām dzīves gaitām, darba meklējumiem, studijām vai privātai uzņēmējdarbībai.

Apgūstamie priekšmeti:

 • Lietišķā etiķete
 • Mārketings
 • Uzņēmējdarbības
 • Lietvedība
 • Grāmatvedība
 • Likumdošana
 • Menedžments
© 2018 Ludzas pilsētas ģimnāzija. Visas tiesības paturētas
Real time web analytics, Heat map tracking