Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

No tradīcijas uz nākotni

Erasmus logo   Erasmus logo small
Erasmus + projekts "No tradīcijas uz nākotni - senās amatniecības un jaunas uzņēmējdarbības iespējas jauniešiem"
From tradition to the future - Ancient crafts and new entrepreneurial possibilities for young people

 

Erasmus 1 Projekta dalībnieku-ciemiņu atsauksmes:

Annadora (Itālija, projekta koordinatore): Gribu pateikties Ilonai par lielajām pūlēm, ko pielika Latvijas komanda, organizējot projekta tikšanos. Tā bija neaizmirstama pieredze, mūsu skolēni tagad ir entuziasma pilni turpināt darbu projektā. Ilona, lūdzu nosūtīt mūsu pateicību un siltus sveicienus skolas direktorei un visiem kolēģiem, skolēniem un ģimenēm, kuras ir iesaistītas projektā. Mēs ļoti ilgojamies pēc jums. Paldies, Ilona, Tev un visai skolai par jūsu laipnību!

Anne (Igaunija): Projekta tikšanās Ludzā: aizraujošas darbnīcas, neaizmirstami stāsti par Latgales vēsturi un nacionālās virtuves degustācija. Bija vērts iesaistīties aktivitātēs.

Urve (Igaunija): Paldies par skaisto laiku Ludzā. Mīļi sveicieni viesiem!

Karmo (Igaunija): Jūs esat iestatījuši augstu latiņu, tāpēc mēs centīsimies līdzināties Jums, Latvija. Paldies! Silti sveicieni no Riinas un Annes. Satiksimies Igaunijā!

 

Nedēļa kopā ar spāņiem, igauņiem un itāļiem

IMG 6057 18.04.2018.
Aprīļa otrā nedēļa Ludzas pilsētas ģimnāzijā bija neparasta: skola uzņēma starptautiskā projekta Erasmus dalībskolu delegācijas. Ludzā ieradās 3 delegācijas: no Igaunijas, Spānijas un Itālijas - kopā 27 projekta dalībnieki. Katras komandas sastāvā bija 6 skolēni un 3 pedagogi. 18 ludzāniešu ģimenēm nedēļa bija īpaši interesanta, jo kopā ar saviem bērniem nu bija jāparūpējas par ārzemju ciemiņiem. Tā bija laba iespēja pārbaudīt praksē un papildināt savas angļu valodas zināšanas, iepazīt citu tautu tradīcijas un paradumus. Mājās gan bērni ieradās tikai vakarā, jo projekta programma bija saplānota tā, lai varētu uzzināt pēc iespējas vairāk par mūsu pilsētu, skolu, izzinātu seno amatu prasmes. Angļu valodas skolotāji un arī vecāko klašu skolēni  bija tulki, lielākā daļa skolas pedagogu palīdzēja ieplānoto pasākumu īstenošanā.

Ko tad piedāvājām viesiem? Tā kā projekts "No tradīcijas uz nākotni - senās amatniecības un jaunas uzņēmējdarbības iespējas jauniešiem"  paredz izzināt un apgūt katras tautas amatu prasmes, izmantojām pilsētā pieejamos resursus. Paldies meistariem Salimonam Kipļukam un Anitai Lukačai par iespēju iepazīt viņu prasmes, Amatnieku centra darbiniekiem, Ludzas Mākslas skolas, Novadpētniecības muzeja, BJC  kolektīviem par atbalstu ekskursiju un radošo darbnīcu organizēšanā.

Projekta dalībniekiem tika rīkota pieņemšana  novada pašvaldībā. Skolā sadraudzības vakarā satikās gan ģimenes, kas pieņēma ciemiņus, gan skolēni (mūsu un ārvalstu skolu projekta dalībnieki), pedagogi, amatu meistari. Ar katru dienu savstarpējās attiecības kļuva brīvākas. nepiespiestākas.

Stāsta Jānis Golubovs, 8.klases skolnieks: - Savā ģimenē uzņēmām puisi no Itālijas. Viņš dzīvo pilsētiņā, kas atrodas stundas braucienā no Romas. Jau uzreiz pēc iepazīšanās atradām kopīgu valodu. Viņam ir daudz dažādu interešu ārpus skolas: sports, mūzika. Pie mums viņš pirmo reizi uzzināja par novusu un labprāt to spēlēja. Par Ludzu viņam palika ļoti labs iespaids. Sākumā bijām satraukušies, vai viņam garšos mūsu ēdieni, bet izrādījās, ka garšoja gandrīz viss, izņemot saldos biezpiena sieriņus.  Vakaros centāmies būt kopā ar citiem projekta dalībniekiem. Beigās šķita, ka laika bija pārāk maz, jo bijām jau sadraudzējušies. Mani jau vasarā uzaicināja ciemos, bet visticamāk, ka aizbraukšu uz Itāliju projekta delegācijā.

Pārliecinājos arī par to, ka mana angļu valoda ir pietiekami labā līmenī, jo sazinājāmies bez problēmām.

Ieva Bogomola: - Pie manis ciemojās meitene no Igaunijas. Sākumā domāju, ka saprasties nebūs viegli, jo meitene bija kautrīga un atturīga. Tomēr ar katru dienu sapratāmies labāk. Nedēļas beigās nekādu problēmu nebija. Uzaicināju viņu atbraukt uz Līgo svētkiem. Protams, arī viņa mani ielūdza ciemos.

Angļu valodas prasmes igauņiem, šķiet, labākas, viņi ļoti nopietni pret to izturas.

Pēdējā ciemošanās dienā viesiem bija ekskursijas Rīgā, kas protams, visiem patika.

Lai viss notiktu, kā paredzēts, vajadzēja strādāt komandai.  Pierādījām, ka kopā varam daudz izdarīt. Vislielākā slodze šai nedēļā bija skolotājai Ilonai Dukštei – projekta koordinatorei.

Vai ir vērts iesaistīties Erasmus projektos? Atzinums, ka ir gan vērts. Protams, jāiegulda daudz darba, bet ieguvumu ir vairāk. Nākamgad – braucieni uz citām dalībvalstīm.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Erasmus + projekts "No tradīcijas uz nākotni - senās amatniecības un jaunas uzņēmējdarbības iespējas jauniešiem"
From tradition to the future - Ancient crafts and new entrepreneurial possibilities for young people

Projekta numurs: 2017-1-IT02-KA219-036931_3

Projekta īstenošanas laiks: 01.09.2017. - 31.07.2019.

Projektam piešķirtais finansējums: 29 175,00 EUR

Projekta partneri:

 • liceo scientifico Francesco Severi (Itālija),
 • UHTNA PÕHIKOOL (Igaunija),
 • ES Villalba Hervás (Spānija),
 • Ludzas pilsētas ģimnāzija ( Latvija)

Projekta kontaktpersona: skolas direktore Dzidra Dukšta, projekta koordinatore Ilona Dukšte

Projekta mērķi:

 • atklāt senās amatniecības un amatnieku lomu kultūrā un sabiedrībā kā daļu no kopīgā kultūras mantojuma dažādās Eiropas valstīs;
 • palielināt izpratni par tradicionālā kultūras mantojuma aizsardzības un saglabāšanas nepieciešamību;
 •  praktiski atklāt, kā rokdarbi var kļūt par jaunu nodarbinātības iespēju, arī pateicoties jaunu tehnoloģiju izmantošanai.

Projekta sagaidāmie rezultāti:

 • skolēni iepazīsies ar dažādām amatniecības realitātēm savā teritorijā, to vēsturi un pašreizējo situāciju;
 • pamatojoties uz viņu pētījumiem, izveidos kultūras maršrutu;
 • analizēs, kā amatniecība var kļūt par jauniešu nodarbinātības resursiem mūsdienu kontekstā un kā tos var popularizēt kā derīgu biroja darba alternatīvu milzīgas ekonomiskās krīzes laikā;
 • atklās un sapratīs, kā amatniecības aktivitātes var palīdzēt videi un ilgtspējīgai attīstībai;
 • izveidos saikni starp skolām un darba pasauli, iesaistot projektā vietējās amatniecības asociācijas;
 • piedalīsies semināros, kur viņi radīs reālus objektus, sākot ar ideju un sekojot visam to radīšanas procesam;
 • projekta aktivitātes veicinās uzņēmēju domāšanas veidu skolēniem, kuri izveidos virtuālu uzņēmējdarbību, ar kuru palīdzību viņi reklamēs un pārdos radītos objektus, lai piesaistītu līdzekļus labdarības aktivitāšu finansēšanai;
 • skolēni sadarbosies un kopā ar bēgļiem strādās semināros;
 • izmantos jaunas tehnoloģijas, piemēram, 3D printeri, projektējot un veidojot jaunus objektus;
 • uzzinās, kā tīmekli var izmantot, lai reklamētu un pārdotu savus produktus, izmantojot tīmekļa mārketingu un e-komerciju.

 

© 2018 Ludzas pilsētas ģimnāzija. Visas tiesības paturētas
Real time web analytics, Heat map tracking